Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Eğitim Sen’liler buluşması

Eğitim Sen’liler buluşması
  • 07.03.2018
  • 933 kez okundu

Hatay Eğitim Sen yönetici ve üyeleri, geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen gecede bir araya geldi. Cumartesi akşamı yaklaşık 300 civarındaki Eğitim Sen üyesi ya da yakınının katıldığı etkinlikte konuşan Başkan Deniz Ezer şunları söyledi.
“Bizleri ekmeksiz, aşsız, işsiz bırakarak terbiye etmek isteyenlere karşı örgütlü olmaktan başka çaremiz yok. Hatay Eğitim Sen olarak özlük, ekonomik ve demokratik taleplerimizi ısrarla sürdüreceğimizi ifade ediyoruz.
Dostlar, bizler; Emeğe, özgürlüğe, eşitliğe, kardeşliğe düşman olan saldırı dalgasını püskürtmek üzere dayanışmamızı güçlendirip yaygınlaştırmak zorundayız. Bizler, eğitimde ve yaşamın her alanında dayatılan gericileşmeye karşı, eğitimin gerici vakıflara verilmesine karşı direnmeliyiz. Bizler, taciz ve tecavüzleri meşrulaştıran fetvalara karşı direnmeliyiz. Bizler, mezhepçi ve etnik ayırımcılığı dayatan anlayışa karşı direnmeliyiz. Bizler, güvencesizleştirilmeye ve anti demokratik her uygulamaya karşı direnmeliyiz.
Umutlarımızı, beklentilerimizi coşkunca paylaşmaya geldik. Geçmiş dönemden bugüne taşıdığımız birlikteliğimizi güçlendirerek türkülerimizi söylemeye, omuz omuza vermeye geldik. Halkımıza ve devrimci mirasımıza saygı gereği güçlerimizi her geçen gün daha da birleştirelim. Artık üretmek ve geliştirmek, paylaşmak zamanıdır. Yolumuz açıktır. Yeter ki birlikte yürümeyi bilelim. Buraya gelen ve salonu dolduran tüm dostlarımıza Hatay Eğitim Sen adına tekrar ‘hoş geldiniz’ diyor, teşekkür ediyoruz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ