Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Eğitim ve teknoloji lideri ‘İSTE’

Eğitim ve teknoloji lideri ‘İSTE’
  • 10.05.2018
  • 706 kez okundu

Denizde Fırtına Gibi Esti

İSTE Denizcilik Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Karton Tekne Yarışması katılımcıları, sadece koli bandı ve karton kullanarak yaptıkları teknelerle denize açıldılar.

Eğitimde yarattığı ‘fark’ ile dikkat çeken İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Denizcilik Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Karton Tekne Yarışması ile bu defa tüm gözlerin denize çevrilmesine neden oldu. 10 Takımın katılımıyla düzenlenen yarışma, İskenderun sahilinde oluşturulan parkurda gerçekleşti.
-BANT VE KARTON-
Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada, yarışmacılar sadece koli bandı ve karton kullanarak yaptıkları tekneler ile denize açıldılar. Renkli görüntülere sahne olan “2. Karton Tekne Yarışması’nın” başlama işareti ise İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından verildi.
Renkli görüntülerin yaşandığı yarışma sonunda dereceye giren takımlara ödüllerini İSTE Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sefa Ayhan Demirhan verdi. Yarışmayı; İSTE Makina Mühendisliği 1. Sınıf Öğrencileri Fatih Kavak ve Ömer Olgaç’ın karton teknesi 3 dk. 12 sn. parkur derecesi ile birinci, İSTE Denizcilik MYO Sualtı Teknolojileri öğrencileri Şamil Şamün, Miraç Şekerci, Furkan Yüksel ve Ömer Güler’in yaptıkları ILGIN-1 adlı karton tekneyi kullanan Kubilay Çelebi, Ömer Ayan, Anıl Güler ve Mehmet Ekiz’den oluşan ekip 3 dk. 30 sn. ile ikinci ve İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu Basın Yayın Teknolojileri Öğretim Görevlisi Mehmet Kartal Bilen’in İMYO isimli teknesi 3 dk. 32 sn.’lik dereceyle üçüncü olarak tamamladı. Tasarım ödülünü Doç. Dr. Tolga Depci, mansiyon ödülünü ise İSTE Denizcilik MYO Deniz Liman programı öğrencileri Ayşe Tarakçı, Pelin Gürbüz ve Harun Çetin’in hazırladığı ILGIN-2 isimli karton tekne için Ayşe Tarakçı aldı.
-DEVAM ETSİN-
Yarışmada keyifli anlar yaşanırken, katılımcılar ve izleyiciler “Karton Tekne Yarışması’nın” geleneksel hale getirilmesini ve her sene sonra yapılmasını arzu ettiklerini ifade ettiler .-Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ