Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

Ekin Koleji Açıldı

Ekin Koleji Açıldı
  • 29.06.2019
  • 1.233 kez okundu

Defne ilçesinde, özel eğitim kurumlarından Özel Defne Ekin Koleji’nin modern kampüs binası açıldı. Perşembe günkü açılışa Vali Rahmi Doğan, BŞB Başkanı Lütfü Savaş ile diğer davetliler katıldı. Özel Defne Ekin Koleji Yönetim Kurulu Başkanı David Çağan, açılışta yaptığı konuşmada, okulun 33.000 m2 arsa üzerinde, 17.500 m2 kapalı alanda kurulduğunu ve bölgenin en büyük kampüs okulu olma niteliğinde olduğunu kaydetti.
Çağan, şu bilgileri verdi:
“Tesisimiz tam kapasite ile çalışmaya başladığında, 1.540 öğrenciye hizmet verecek ve aynı zamanda 146 kişiye de iş imkanı sunarak, ilimizde istihdam ile ilgili yapılan çalışmalara önemli katkılar sunacaktır. Ekin Eğitim Kurumları, 1998 yılından bu yana eğitim-öğretim faaliyeti içinde yer almış, 20 yıllık bu süre içinde 10 binin üzerinde öğrenciyi üniversiteli yapmıştır. Bu modern tesisle birlikte hedefimiz, eğitimin kalitesini yükselterek daha çok öğrencimizi hayata ve yükseköğrenime hazırlamaktır. Ama asıl hedefimiz, temel değerlerimizi korumanın yanında, bilişim ve teknoloji çağının gereği olan bilgiye ulaşmayı bilen, bilgiyi yorumlayan, kullanan ve bu bilgi yardımıyla yeni bilgiler üreten iyi insan iyi yurttaş yetiştirme mücadelesine katkı sunmaktır. 2019-2020 eğitim öğretim yılında Ekin Koleji Samandağ kampüsü de hizmete girdiğinde, eğitim-öğretim alanındaki hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Bizler, kampüsümüzü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesi’ndeki hedeflere ulaşacak şekilde, mekânsal donatılarla teçhiz ettik. Okulumuzun inşa ve açılış sürecinde bizden katkılarını ve desteklerini esirgemeyen tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyor, başta zatı alileriniz olmak üzere şükranlarımı sunuyorum.”
-GELECEK UYARISI-
Törene katılan Vali Rahmi Doğan da, Ekin Koleji’nin kaliteli bir eğitim için gerekli tüm donanımlara sahip bir okul konumuna geldiğini belirtti ve şunları söyledi:
“Bundan sonra yapılacak şey, çocuklarımızı çok iyi yetiştirmektir. Devlet olarak da eğitim alanında çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımlar, özel sektörle yarışacak seviyede yatırımlardır. Ancak bina, donanım, araç-gereç ihtiyaçlarının karşılanması kadar, eğitim ve eğitimcilerin de kalitesinin artırılması gerekmektedir. Gelecek yüzyıl çok zor geçecek. Yaşadığımız coğrafyada etrafımıza baktığımızda, gelecek yüzyıla ne kadar iyi hazırlanmamız gerektiğini açık bir şekilde görmekteyiz. El birliği ve gönül birliği içerisinde, çocuklarımızı iyi ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamamız gerekir. Öncelikle, bu eğitim kurumu için böylesine güzel ve büyük yatırım yapan burada eğitim veren ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”
Vali Doğan, konuşmasının sonunda, “Eğitime yatırım yaparak bizlere destek olan yatırımcılara bir kere daha teşekkür ediyor, okulumuzun hayırlı olmasını diliyor ve hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
Tören, Vali Doğan ve protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesi ve okul binasının gezilmesi ile son buldu.
Açılış törenine, Vali Doğan yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ