Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Ekin Koleji Eğitim Öğretime Hazır …

Ekin Koleji Eğitim  Öğretime Hazır …
  • 17.08.2018
  • 2.315 kez okundu

Türkiye’nin en büyük 2. kampüs okulu olma unvanını taşıyor …

Hatay’ın en büyük ve en donanımlı olmasının yanında Türkiye’nin en büyük 2. Okul kampüsü olma unvanını alan Ekin Koleji, tamamlanan Bakanlık onayı olan modern binasıyla yeni eğitim öğretime hazır.
Defne-Koçören’de yer alan kampüs okulu dün basın mensuplarına tanıtan Ekin Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, yaşatarak öğreten okul ilkesine sahip olduklarını söyledi, eğitimde iddialı olduklarını vurguladı.
Karasu, Türkiye’nin en büyük okullarından biri olarak kurulan Ekin Kolejinin tüm birimleriyle kampüs okul biçiminde açıldığını bildirdi ve “Bilindiği üzere Ekin okulları, dönüşüm sürecine ilk katılan kurumlardan birisi olmuştur. Bugün itibariyle Ekin koleji ‘Okul’ onayını alarak dönüşüm sürecini başarıyla tamamlamıştır. Bünyesinde Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi bulunduran Ekin koleji bölgenin en büyük okulu durumundadır. 32 dönüm üzerinde kurulan ekin Koleji ‘Kampüs Okul’ niteliğindedir. 65 dersliği, çeşitli atölyeleri, ders çalışma odaları, her branşta farklı laboratuvarları, etkinlik odaları, sinema salonu, konferans salonu, kapalı spor salonu, jimnastik ve bale salonu, yarı olimpik havuzu, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, mini golf sahaları, ekolojik tarım alanı ve geniş yeşil alanlarıyla fark yaratmıştır” dedi.
Yenilenmek, var olanı aşmak Ekin’in tarzıdır …
Eğitim alanında 20 yıllık deneyim üzerine yükselen Ekin Kolejinin modern ve bilimsel bir eğitim anlayışına sahip olduğuna değinen Karasu, insani değerleri öğrencilere kazandırmak, bilim-kültür dünyasında ülkemizi temsil edecek, özgür düşünce, yaratıcı ve ahlaklı bireyler yetiştirmenin temel vizyonları olduğunu ifade etti ve şunları dile getirdi: “Amacımız akademik başarı geleneğini Ekin Koleji bünyesinde her zaman olduğu gibi en üst düzeyde sürdürmektir.
Ekin Kolejinin kuruluş aşamasında yoğun ilgi görmesinin sebebi Ekin’in her evde kökleşmiş olmasından ve eğitim alanında yarattığı sarsılmaz güvenden kaynaklanmaktadır. Ekin, sahip olduğu geniş ufuk, vicdani muhakeme, yaratıcı ve özgün düşünme çizgisiyle binlerce başarılı öğrenci yetiştirmiştir. Geleneğinde başarıdan başarıya koşmak vardır. Her yıl var olan birikim üzerine sürekli yeni şeyle katmıştır. Yenilenmek, var olanı aşmak Ekin’in tarzıdır. Şimdi akademik başarı geleneğini koleje taşıyarak her kademede çok yönlü, başarılı ve mutlu öğrenciler yetiştirmek öncelikli görevimiz olacaktır.
Ekin Koleji Yönetim Kurulu olarak, kolejin kuruluş sürecinde yoğun ilgi gösteren, güvenini bizden esirgemeyen ve çocuklarını bize emanet eden Hatay halkına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz; ayrıca bu süreçte bizlere katkı sunan, güç veren ve destekleyen herkese teşekkür ederiz.” -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ