Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Ekin Koleji ev sahipliğinde 369 Satranççı yarıştı

Ekin Koleji ev sahipliğinde 369 Satranççı yarıştı
  • 22.05.2019
  • 606 kez okundu

19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvası

Geçtiğimiz hafta sonunda, 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü, Özel Ekin Koleji’nde 5 kategoride toplam 369 sporcunun katılımı ile başlayan Özel Defne Ekin Koleji 19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvası, 369 sporcunun katılımı ile iki gün sürdü. Pazar günkü ödül töreni ile turnuva sona erdi. Her kategorideki birincilere kupa, madalya ve çeyrek altın yanı sıra okula kayıt halinde %75 eğitim bursu verileceği açıklandı. İkincilere ve üçüncülere kupa, madalya ve gram altın ile okula kayıt halinde %50 eğitim bursu verildi. Ayrıca okula kayıt yaptırmaları durumunda, turnuvaya katılan tüm sporculara %30 eğitim bursu sağlanacağı belirtildi.
Ekin Koleji kampüsünde, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü. Kemal Karahan’ın açılış hamleleriyle turnuva başlatıldı. Türkiye Satranç Federasyonu lisansına sahip sporcuların katıldığı turnuva, iki gün devam etti. Satranççılar, 5 ayrı kategoride karşılaştı.
Özel Ekin Koleji’nde, yine bu okulun ev sahipliğindeki ödül törenine; Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Girne Mansuroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Defne İlçesi Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Öntürk ile veliler katıldı
-EĞİTİM BURSU-
Turnuvaya ev sahipliğinde bulunan Özel Ekin Koleji adına okul yöneticisinin konuşmasından özet şöyle:
“Sözde değil, özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, siz gençlerimizin bayramını kutluyorum.
Ekin Eğitim Kurumları olarak, turnuvanın bütün kategorilerinde 1.lere madalya-kupa-çeyrek altın ve %75 eğitim bursu, 2. ve 3.lere madalya-kupa-gram altın ve %50 eğitim bursu verilmiştir. Ayrıca spor dallarında lisansı olan her öğrenciye %30 eğitim bursu sağlayacağımızın, sporun ve sporcunun gelişimi adına her türlü hizmet ve faaliyete devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.
Ekin Koleji 19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvası’na, ülkemizin çeşitli illerinden 369 sporcu katılım sağlamıştır. Bu vesileyle, gerek il içinden ve gerekse il dışından şehrimize gelerek turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz.”
Özel Ekin Koleji Yönetimi ayrıca; turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen, başta TSF Yöneticisi Sultan Daban, TSF Hatay İl Temsilcisi Bedrettin Günay, Defne İlçe Temsilcisi Edip Nurlu, TSF Antakya İlçe Temsilcisi Ömer Cihangir, Turnuva Başhakemi Aslan Gürdaş ve turnuvada görev alan hakemlere, İl Hakem Kuruluna ve İl Tertip Kurulu’na teşekkür ettiklerini duyurdu. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ