Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Ekin Okullarının LGS Başarısı

Ekin Okullarının LGS Başarısı
  • 30.06.2018
  • 2.301 kez okundu

Karasu, öğrencilerinin aldıkları sonuçlarla, Hatay çapında birinci sırada yer aldıklarını öne sürdü

EKİN Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, yaptığı açıklamada, kurumlarının LGS’de yine 1. Sırada olduğuna vurgu yaptı. Alınan sonuçlarla Hatay çapında birinci sırada yer aldıklarını söyleyen Karasu, çok sayıda öğrencilerinin LGS de aldıkları sonuçlarla ‘Sınavla Öğrenci Alan Okullar’a rahatlıkla yerleşebilecek durumda olduğuna dikkat çekti.
Karasu, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Bilindiği üzere bu yıl ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan değişiklik sonucunda LGS adı altında yeni bir sınav uygulamasına geçilmiştir. Bunun sonucunda OKS, SBS, TEOG gibi geçmişte uygulanan tüm sınavlardan daha zor bir sınav yapılmıştır. Öyle ki geçen yıl TEOG sınavında 17000 öğrenci sınavda ful çekmişken bu yıl uygulanan LGS de Türkiye çapında sadece 18 öğrenci ful çekebilmiştir. Sadece bu istatistik dahi sınavın zorluk derecesi hakkında yeterli fikir vermektedir.
2018 LGS’ye başvuran 1milyon 9 bin 260 öğrenciden 971 bin 657’si sınava girmiştir. Hatay’da ise sınava 24 532 öğrenci katılmıştır. Öğrencileri zorlayan bu sınavda en çok Matematik sonra Türkçe ve Fen Bilimleri dersleri olmuştur. Sınavın zorluğundan dolayı Türkiye çapında tüm öğrencilerin puanları düşük gelmiştir. Ancak yüzdelik dilim sıralaması açısından bakıldığında sınavla alan nitelikli okulların taban puanlarında ciddi düzeyde düşüşler olacaktır. Bu nedenle bu yıl yüzdelik dilim sıralaması dikkate alınarak tercih yapılmalıdır.
Ekin öğrencileri böylesine zor bir sınavda her zaman olduğu gibi aldıkları yüksek puanlar ve yerleştikleri yüzdelik dilimlerle büyük bir başarı göstermiştir. Türkiye çapında yüzdelik dilim açısından;
0.01 ile 1,00 arasında
9 öğrencimiz
1.01 ile 3.00 arasında
17 öğrencimiz
3.01 ile 5.00 arasında
18 öğrencimiz
5.01 ile 7.00 arasında
24 öğrencimiz
7.01 ile 9.00 arasında 23 öğrencimiz iyi düzeyde bir sıralamada yer almıştır.
Ekin okulları, öğrencilerimizin aldıkları bu sonuçlarla Hatay çapında yine birinci sırada yer almıştır. Ortaokul düzeyinde olsun Lise düzeyinde olsun Ekin Eğitim Sistemi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Öğrencilerimiz özel ders veya başka destek çalışmaya ihtiyaç duymadan EKİN’de aldıkları eğitimle amaçlarını gerçekleştirmektedir. EKİN Okulları her öğrenciye kaliteli ve verimli düzeyde eğitim vermektedir.
Çok sayıda öğrencimiz LGS de aldıkları sonuçlarla ‘Sınavla Öğrenci Alan Okullar’a rahatlıkla yerleşebilecek durumdadır.
Bizler Ekin Okulları adına bu yüksek başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve çalışanlarımıza, bize güvenini ve desteğini esirgemeyen değerli velilerimize ve herkese teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin ileriki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. EKİN Okulları olarak öğrencilerimizin gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gurur duyuyoruz.” -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ