Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Ekin’in LGS Raporu:

Ekin’in LGS Raporu:
  • 30.07.2021
  • 1.053 kez okundu

13 Fen, 54 Anadolu Lisesi…

Antakya’daki özel eğitim kurumlarından Ekin Eğitim Kurumlarına devam eden 8.sınıf öğrencilerinden 1’i İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’ne, 13’ü Fen Lisesine, 54’ü de Anadolu Liselerine girmeye hak kazandı.
Konuya ilişkin Ekin Eğitim Kurumları açıklamasında, “Bu sonuçlara ek olarak, aldıkları puanların avantajıyla çok sayıda öğrencimiz, adrese dayalı kayıtlarda iyi düzeyde kabul edilen liselere girmiştir” denildi.
EKİN Eğitim Kurumları yönetimi adına Başkan Mehmet Karasu imzalı açıklama şöyle:
“2021 LGS’de sınavla alan nitelikli okullara toplam 68 öğrencimiz yerleşmiştir. Elde edilen bu başarı, Antakya ve çevresinde bulunan okulların toplam kontenjanın % 11 oluşturmaktadır. Ekin Eğitim Kurumları, öğrencilerimizin aldıkları bu puanlarla, yerleştirmede 1. sırada yer almıştır. Böylece EKİN, her yıl olduğu gibi bu yıl da zirvede olmayı başarmıştır.
EKİN öğrencilerinin 2021 LGS’de elde ettikleri kitlesel ve bireysel başarıda emeği geçen okul idare yöneticilerine, özellikle Ekin Eğitim Kurumlarının fedakar öğretmenlerine ve bizden güveninin esirgemeyen değerli velilerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimize, ileriki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz.” -Duygu Ertaş-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ