Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Ekonomi Bakanlığı toplantısında

Ekonomi Bakanlığı toplantısında
  • 08.11.2017
  • 1.096 kez okundu

‘Sorunlar’ ve ‘Çözümler’ tartışıldı

Ekonomi Bakanlığı, Akdeniz İhracatçı Birlikleri ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğiyle, ‘Ekonomi Bakanlığı Destekleri ve Uygulamalarına İlişkin Güncel Düzenlemeler ile Tüm Sektör Firmalarının Sorun ve Çözüm Önerileri ile ilgili İstişare Toplantısı’ düzenlendi.
İTSO Meclis üyeleri, sanayici ve işadamları ile firma temsilcilerinin katılım gösterdiği toplantıda konuşan, Ekonomi Bakanlığı Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdür Yardımcısı Arzu Yılmaz, İskenderun’un sanayi ve liman şehri olması nedeniyle önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “İskenderun’da yaptığımız değerlendirmelerden çok mutlu olduk. Çünkü bir sanayi şehrinde bulunuyoruz. Tabi ki sorunları da çok. Bizim tarafımızdan desteklenmesi, çözülmesi gereken sorunlar da var. Ancak bir sanayi şehrinin nasıl olabileceğini gösteren en önemli ilçelerden biri de İskenderun diyebiliriz” dedi.
-İNCELEME SÜRÜYOR-
Firmalara sağlanan hibe ve destekler ile ilgili bilgiler veren Ekonomi Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Karabay da konuşmasında şunları söyledi:
“Sorunları yerinde tespit ederek, firmalarımız ile görüşmek ve onlara destek olmak amacıyla tüm yetkili birimlerimizce bölgede incelemelerimiz devam ediyor. Sizlerden gelen soru ve talepler titizlikle incelenecek, çözümü için gerekli çalışmalar yapılacaktır.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ