Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Ekonomik Paketler Destekliyor Ancak Yeterli Değil …

Ekonomik Paketler Destekliyor  Ancak Yeterli Değil …
  • 09.05.2020
  • 1.009 kez okundu

SP il Başkanı Mustafa Eğe, ilçe başkanlarıyla video konferans ile istişare toplantısı gerçekleştirdi

Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı koronavirüs sebebiyle ilçe başkanları toplantısını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi. İl Başkanı Mustafa Eğe başkanlığında ilçe başkanlarının katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısında gündem değerlendirmesi, ilçe başkanlarının teşkilat çalışmaları ve Ramazan ayındaki yardım faaliyetleri konuşuldu.
İlçe başkanları sırasıyla bölgelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaptıktan sonra, İl Başkanı Mustafa Eğe, Koronavirüsün ilimize bölgemize ve ülkemize ekonomik anlamda etkilerini değerlendiren bir konuşma yaptı.
İl Başkanı Eğe, Hatay genelinde bu süreçte sıkıntı çeken, işine gidemeyen ihtiyaç sahibi ailelere yardım kuruluşlarıyla birlikte yardım çalışmaları yaptıklarını belirtere,k ilçe başkanlarını bu anlamda tebrik etti.
Ülke genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılara da dikkat çeken Eğe, “Hükümetin açıkladığı ekonomik paketleri destekliyor ancak yeterli görmüyoruz” dedi.
Saadet Partisi olarak, salgının çıktığı ilk günden bugüne, her bir vatandaşı kapsayacak çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaştıklarını ve insanların yaşadığı mağduriyetleri, sıkıntıları her zaman dile getirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Eğe, “Çünkü görüyoruz ki; günlerdir kepenk kapatmış ve artık dayanacak mecali kalmamış olan esnaflarımızın derdine derman olacak çözümler yetersiz kalmaktadır. Açıklanan desteklerden bir kesim faydalanırken birçok esnaf kesimi ve çalışanlara çözüm getirilememiştir. Kalıcı çözümler üretmek yerine, günü kurtarmak amacıyla bu süreçte çeşitli vergiler ve ödemeler ertelenmektedir. Bunu destekliyoruz ancak ertelemek çözüm değildir. Sanki 3 ay sonra ekonomi düze çıkacak, her şey güllük gülistanlık olacakmış da 3 aylık kayıplarını esnaflarımız 1 ayda telafi edecekmiş gibi günler ve aylar sonrası için umut vaat edilmekte, pembe tablolar çizilmeye çalışılmaktadır.
Şimdi zaman, devlete yıllarca vergi ödeyen vatandaşlarının sorunlarına tam anlamıyla çözüm üretme zamanıdır. Bu süreçte; aç ve açıkta kimse kalmayana dek, her bir vatandaşımızın derdine derman olunana, insanlarımızın kaygıları, endişeleri giderilinceye ve her bir ferdin mağduriyeti ortadan kalkacağı güne kadar tüm gücümüzle yaşanan mağduriyetleri dile getirecek ve çözüm bulunana kadar tüm gayretimizle çaba sarf edeceğiz” dedi.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ