Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Ekoturizm’de Hatay nerede?

Ekoturizm’de Hatay nerede?
  • 01.10.2020
  • 377 kez okundu

Türkiye genelinde; Sakarya, Bursa, Adana, Zonguldak, Konya, İzmir, Eskişehir, Muğla, İstanbul, Amasya, Antalya, Kütahya ve Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüklerinde toplam 19 ekoturizm yönetim planı hazır bulunuyor.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan bir konu olan ekoturizm, doğa içinde konaklama, yürüyüş ve bisiklet rotaları ile doğal habitatını keşfetme imkanı sunuyor. Bugün, Türkiye genelinde; Sakarya, Bursa, Adana, Zonguldak, Konya, İzmir, Eskişehir, Muğla, İstanbul, Amasya, Antalya, Kütahya ve Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüklerinde toplam 19 ekoturizm yönetim planı hazır bulunuyor.
İçinde bulunulan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını süreciyle tatil ihtiyacının şekil değiştirdiğine dikkat çekilirken, güvenli yerlerde dinlenme ihtiyacının ön plana çıktığı dile getirildi. Bu durumun, ekoturizm anlamındaki yatırımları öne çıkartırken, ülke genelinde bu anlamda belirlenen yatırım adreslerini de bir kez daha gündeme taşıdı.
Bu kapsamda, Orman Genel Müdürlüğü’nün ekoturizme yönelik çalışmaları içinde Hatay’ın nerede olduğunu sorgulayanlar, 19 ekoturizm yönetim planı içinde olunmamasının cevabını arıyor, il turizm planlaması içinde bu başlığın varlığı adına nasıl bir yol haritasına sahip olunduğunun sorusunu ise ilgili kurumlara yöneltiyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ