Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

El birliği ile hareket etmemiz

El birliği ile hareket etmemiz
  • 27.01.2018
  • 979 kez okundu

Kenetlenmemiz Lazım

“Petrol işletmecileri olarak sürekli sorunlarımızı dile getiriyor çözüm bulunması için çaba sarf ediyoruz” diyen İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Doğan Erten, alınan kararları ve yapılması gerekenleri TOBB düzeyinde en yetkili birimlere ulaştıracakları sözünü verdi.

İTSO’da düzenlenen ‘Tehlikeli Maddeler’ ile ilgili bilgilendirme toplantısında konuşan, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Hatay Şube Başkanı aynı zamanda İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Doğan Erten, “Tehlikeli Maddeler ile iştigal eden akaryakıt işletmeleri, tüp satanlar bu gibi işlerde faaliyet gösteren işletmelerimize yönelik gerekli düzenlemelerin yapılması içi çaba sarf ediyoruz. Petrol İş Sendikası olarak, ilgili yasayı ve gerekli düzenlemeleri de beklemekteyiz. 5015 sayılı Petrol Yasası ile LPG Yasası Nisan ayında değişecek. Bizler, petrol işletmecileri olarak sürekli sorunlarımızı dile getiriyor çözüm bulunması için çaba sarf ediyoruz. Bu gibi kurumlara yönelik düzenlemelerin yapılması için el birliği ile hareket etmemiz kenetlenmemiz lazım. Bugün bu toplantıda alınan kararlar ve yapılması gerekenleri TOBB düzeyinde en yetkili birimlere ulaştıracağız. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz sürece sorunlar da aşılacaktır” dedi.
-BELGE ZORUNLU-
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda (İTSO) 14. Meslek Grubu tarafından üyelere ve konu ile ilgili meslek mensuplarına yönelik gerçekleşen toplantıda konuşan bir diğer isim ise İTSO Meclis üyesi ve konunun uzmanı Remzi Gökhan Kazak oldu. Kazak, tehlikeli maddeler ile ilgili sine vizyon destekli olarak, meslek grubu üyelere detaylı bilgi verdi.
Bilgilendirme toplantısında konuşan Kazak, “03.08.2017 tarih ve 63089 sayılı Tehlikeli Madde faaliyet belgesi (TMFB) Düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 5. Maddesine istinaden, Tehlikeli maddelerden bir takvim yılı içerisinde 50 ton ve üstü miktarda işlem yapan, dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan, Tank Konteyner/taşınabilir tank işletmecisi. Bu faaliyetlerden biri veya birden fazlasıyla iştigal eden işletmeler Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB almak zorundadır” dedi.-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ