Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

El Ele Verdiler Örnek Oldular

El Ele Verdiler Örnek Oldular
  • 24.10.2019
  • 1.393 kez okundu

Defne ilçesi Mustafa Kemal Akbay İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri, anne ve babalarının verdiği destekle gerçekleştirdikleri etkinliğin sonunda elde edecekleri parayı, aynı okulda okuyan arkadaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kullanacak. Bir elin verdiğini ‘diğer el bilmesin” hikâyesinde ara ara yanlış yapanlar için “olması gerekenin” altını çizen çocuklara, gönülden teşekkür edelim mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hatay’daki okullarda sıkça yaşanan ‘yardım’ çalışmalarında, Bakanlık uyarısına rağmen basın yoluyla ‘afişe’ edilen yoksul öğrenciler başlığında biriken eleştirilerin uzağında, Defne ilçesinde, örnek alınması gereken bir yardım çalışmasına imza atıldı.
Defne ilçesi Mustafa Kemal Akbay İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri, anne ve babalarının verdiği destekle bir araya geldi ve düzenledikleri etkinlik sonunda elde edecekleri gelirle, aynı okulda okuyan ihtiyaç sahibi arkadaşlarına yardım için ayağa kalktı.
Her öğrenci, evinden getirdiği gıda maddesini (pasta ve börek gibi), hikâye ya da öykü kitaplarını ve hatta fazla oyuncaklarından bir ikisini, okul içinde hazırlanan alanda satışa sundu ve hedefi ‘yardım’ olan imeceyi de, Hatay’daki yanlış örneklerin kıyısında, büyükleri ile paylaştı.
-VELİLERE DAVET-
Bu konuda velilerle paylaşılan notta ise, katkı sunmak isteyenler için şu çağrı yer aldı:
“23 Ekim Çarşamba günü, siz değerli velilerimizin katkılarıyla, yardım amaçlı bir etkinlik yapılacaktır. Yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri için, öğrencilerimiz, kendi getirdikleri ürünlerin satışını, okulumuz öğrencilerine, teneffüs saatlerinde kendileri yapacaklardır. Bu bağlamda sizlerden (pasta, börek, kek, hikâye kitabı, oyuncak gibi…) desteklerinizi bekliyoruz. Satışa sunulan ürünler, tane hesabı satılacaktır. Bu yüzden, satışa hazır halde gönderilmeleri önemlidir. Yapacağınız katkı ve destekler için şimdiden teşekkür ederiz.”
-OLMASI GEREKEN-
Yaşanan yardım çalışmasının hem anlamlı hem de özel olduğuna işaret eden bir öğrenci velisi, şunları söyledi:
“Okullarda buna dair yaşanan yanlışları izliyor ve okuyoruz. Burada önemli 2 şey var. Birincisi, çocuklarımıza ‘yardım’ nedir, bunu göstermek ve asıl olanı da o ‘yardımın’ nasıl yapılması gerektiğinin altını, ama herkes için çizmek. Çünkü ihtiyacı olan birine yardım yaparken, o mağduriyetin içinde olanları utandırmadan bunu yapmak çok önemli. Okullarda bazen bunun tam tersi hallere ne yazık ki şahitlik ediyoruz. Ama bizim okulda, çocuklarımız, arkadaşları için müthiş bir çalışma gerçekleştirdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmemiz gerekiyor. Anlamlı ve özel bir çalışmaya imza attılar. Zira bir elin verdiğini diğer el bilmemeli. Okul Yönetimi de Veliler de güzel bir işbirliği örneği sergiledi. Dilerim bu durum, herkese, tüm okullara örnek olur. Herkese bir kez daha teşekkürler.” -Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ