Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Elemeleri geçen yarışmacılar…

Elemeleri geçen yarışmacılar…
  • 25.07.2019
  • 414 kez okundu

İstanbul’ da Buluşuyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Coca-Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen ve Hatay’ı da içine alan “Kız Kardeşim Projesi”, İstanbul finalini bekliyor.

Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen ve Hatay, Adana, Antalya, Isparta, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Giresun, Rize, Sinop, Trabzon, Aydın, Uşak, Denizli, Manisa, Muğla, Bursa, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Elâzığ, Erzurum, Kars, Van, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir illerini kapsayan “Kız Kardeşim Projesi”nde Ön eleme görüşmelerinde sona yaklaşıldı.
Hatay dahil, her ilden en yüksek puanı alan finalistleri bekleyen İstanbul Lezzet Kampı ile ilgili detaylar, önümüzdeki günlerde katılımcılarla paylaşılacak. Habitat Derneği’nin TOBB, İTÜ ve Coca Cola ile müşterek yürüttüğü Yerel Lezzet Gıda Girişimciliği’nin İstanbul’ da yapılacak Türkiye geneli elemelerinin oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçmesi bekleniyor.
“18-55 yaşları arasındaki kadınları” hedefleyen Kız Kardeşim Projesi kapsamında, Yerel Lezzet Gıda Girişimciliği Hibe Programı’nın ilk dönemi, Nisan ayında açılan online başvurular ile başladı. Mayıs ayı sonunda tamamlanan başvuru sürecinde, 32 ilden ve 114 gıda girişimcisinden başvuru alındı. Bölgelerinin yerel lezzetlerini üreten kadın girişimcilerin; teknik eğitimler, hibe ve danışmanlık ile desteklenerek işlerini geliştirmelerinin sağlamasının hedeflediği program kapsa-mında, ön eleme görüşmelerine 18.06.
2019 tarihinde başlandı. Gelen başvuruları, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ve proje ortağı olan Coca-Cola yerel bayileri ve Habitat Derneği temsilcilerinden oluşan jüri değerlendirdi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ