Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

EMEK HIRSIZLIĞI

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 18.04.2020
  • 1.398 kez okundu

“Emeğin KUTSAL bir değer olduğu anlatılmadıkça; insanlık için emek harcanması gerektiği “ruhlara” yerleştirilmedikçe, geleceğimiz karanlıktır” der  Gündoğdu Yıldırım.

Sevgili Okurlar, yüzyıllar önce binbir emek ve düşünce fırtınalarıyla yazılmış yazılar, başkasının eline BÜYÜK bir gizlilik sonucu ele geçtiğinde, yoksul kâtibin sabırla ölümü beklenir ardından çalan kişi, kendi öz malıymış gibi kitaba ismini atarmış…Günümüzde ise “kişilik” yoksunu olan emek hırsızları aynı zamanda böylesi bir sabırdanda yoksunluk göstermektedir.

Düşünce hırsızlığı, İsim hırsızlığı ve İmza hırsızlığı, birçok canı yakmakla beraber maalesef önüne SET çekilememektedir.Hırs tutkunu olan bu egoist insanlar başkalarının sırtından ün sahibi olmayı marifet addederler. Victor Hugo “Hırsızlık; para, mal çalmak mı? Saadet çalmak hırsızlık olmaz mı?” diye sorar.Ve ekler “Bir çocuğa “yalan söyleme” demeyin! “Doğruyu söyle” deyin! Çünkü birincisinde suçlamış, oysa ikincisinde “yol göstermiş’ olursunuz”… BİLİNÇLENMEK aydınlanmaktır. Toplum olarak EMEĞE saygıyı, dürüstlüğü, adaleti ve insan hak ve hukukunu, yüreklere ne kadar ekebilirsek; alınterimizle ortaya koyduğumuz çalışmalarımızın muhafazasını o denli sağlamış oluruz.

Birkaç kuruşa satın almış olduğunuz değerli yapıtların (kitap,resim,mozaik vs) altına isminizi yazmanız yada imzanızı atmanız,ancak ve ancak o eserin ASLINI yaşatmaktır. H akiki ve gerçek yetenekler “ölümsüzdür”, taklitler ise aslına rücudur…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ