Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Emekliyiz, Açız, İsyandayız!

Emekliyiz, Açız, İsyandayız!
  • 30.06.2021
  • 298 kez okundu

Tüm Emekliler Sendikası Hatay Şube Başkanı Meryem Kılıç, insanca yaşamak istediklerine vurgu yaptı

Tüm emekliler Sendikası Hatay Şube Başkanı Meryem Kılıç, açıklamasında, insanca yaşamak istediklerini söyledi, “Emekliyiz, açız, isyandayız” mesajını verdi. Temmuz ayı ile birlikte emekçilerin ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranlarının yine iktidarın enflasyon oyunu ile gündeme girdiğini söyleyen Kılıç, temel tüketim mallarına yapılan zamların %50’lerde seyrederken verecekleri zammın sadaka düzeyinde olacağını bildirdi.
Emeklilerin sendika hakkını tanınmalı …
Aç varsa siz de doyurun gibi bir anlayışla karşı karşıya olduklarını söyleyen Kılıç, NATO toplantısında dünya liderlerinin bir araya geldiğini, dünya halklarının pandemi ve ekonomik krizler dahil hiçbir yararlı görüşmenin olmadığı zirveden, AKP iktidarının ülkemize biçtiği görevin ise, Afganistan’da bekçilik olduğunu ifade etti.
Çok tehlikeli olan bu görevin, ABD ve dünya sermayesine şirin görünmeye ve yönetememe durumunu kurtarmaya çalıştığını savunduğu AKP iktidarının son ve çaresiz çırpınışları olduğunu belirten Kılıç, gençlerimizi iktidarın kendini kurtarma hamlesine kurban edilmemesi için karşısında olduklarını dile getirdi.
Bir taraftan ülkeyi güllük gülistanlık göstermeye çalışan, diğer taraftan çok gecikmiş aşılama durumunu toparlamaya çalışan iktidarın ekonomik krizi yine halka yüklemeye çalıştığını belirten Kılıç, açıklamasında şunlara yer verdi: “Emekli sendikalarını ve muhalif partileri kapatma girişimleri gibi anti demokratik yöntemleri de kullanan AKP ve ortakları demokrasinin son kırıntılarını da ortadan kaldırmaktadır. Siyasi iktidar emekli sendikalarını kapatmaya çalışacağına uluslararası yasalara da uyarak emeklilerin sendika hakkını tanımalıdır. Ülke de huzurdan, barıştan, demokrasiden bahsetmek suç, ekonomik kriz var demek ise yasak hale getirilmiş, demokratik eylem ve etkinlikler basit ve akıldışı bahanelerle engellenmiştir.
Kimseden sadaka ya da lütuf istemiyoruz …
Böyle bir yaşama mahkûm değiliz! Alanlarda haykırıyoruz, Emekliyiz, açız, isyandayız! Alın terimizi döktüğümüz ülkemizde, barış ve huzur içinde, insanca yaşamak istiyoruz. Kimseden sadaka ya da lütuf istemiyoruz! ‘Bayram harçlığı’ değil, yılda dört maaş tutarında ikramiye istiyoruz. Emekliyiz, insanca yaşamak istiyoruz!”
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ