Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Emel Anne, çocuklar için koşuyor

Emel Anne, çocuklar için koşuyor
  • 28.02.2018
  • 732 kez okundu

Her adım, çocuklara ‘burs’ oluyor

4 Mart’ta koşulacak Antalya Maratonu’nda, Gençlik Merkezi katılımcısı 42 çocuğun örgün eğitim bursu için koşacak olan Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’na (TCYOV) destek Emel Korkmaz’dan geldi.

1992 yılından kurulduğu günden bugüne kadar, çocuk adalet sistemi alanında farkındalık yaratmak için çalışmalar yürüten Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV), Gençlik Merkezi Projesi kapsamında burs verilecek çocuklara destek için, 4 Mart’taki Runatolia Maratonu’nda koşmaya hazırlanıyor. “Çocuk suçluluğu alanında çalışmalar yürütmek üzere” kurulmuş ilk ve halen tek Vakıf ünvanına sahip TCYOV’a bu konudaki en büyük destek, daha önce ALİKEV’e destek için defalarca koşan Emel Korkmaz’dan geldi. Emel Korkmaz’ın bu konudaki mesajı, “4 Mart’ta, Runatolia Maratonu’nda, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nın Gençlik Merkezi Projesi için koşuyorum. Sivil toplum dayanışmayla büyür! Dayanışmayla kalın” olurken, ALİKEV ise, “Ortak hayaller için ilk adımlar atıldı! ALİKEV ve TCYOV gönüllü koşucuları buluştu. Runatolia’da adımlar çocuklar ve gençler için atılacak. Çünkü dünya onlarla çok daha güzel! Dayanışmayla kalın” çağrısı yaptı.
-MESAJ NET-
Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV) ise yaklaşan koşu için verdiği mesajında şunları söyledi:
“2016 İstanbul Maratonunda tanıştığımız Adım Adım oluşumu sayesinde, hapiste olan çocuklar konusunda farkındalık yaratmak isteyen toplam 678 koşucu ile binlerce kişiye ulaştık.
Şimdi, Antalya Maratonu’nda, Gençlik Merkezi katılımcısı 42 çocuğun örgün eğitim bursu için koşacağız, yürüyeceğiz. Gençlik Merkezi Programı; çocuk adalet sistemine giren, tutuksuz yargılanan, tahliye sonrası ve/veya suça sürüklenme riski altında yaşayan 12-18 yaş arası çocuklar için destek programıdır. 1996 yılından bugüne devam eden bir önleme modelidir. İçeriğinde; Eğitim Bursu, Psikososyal Destek, Sosyal Aktiviteler, Yaz Kampı ve Sanat Çalışmaları bulunur.
Hedefimiz, çocuklarımız için koşan gönüllülerimiz sayesinde, bir öğrencinin 9 aylık örgün eğitim giderlerine destek olmak. Her öğrencinin aylık eğitim bursu 200 TL olup, toplam birim maliyeti 1.800 TL’dir.”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ