Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Emel Anne ve Belgesel…

Emel Anne ve Belgesel…
  • 16.12.2019
  • 226 kez okundu

Ayakta Alkışlandı

Bu yıl 10.’su düzenlenen TİHV İnsan Hakları Belgesel Film Günleri gösterimleri, 11-14 Aralık tarihleri arasında, Fransız Kültür Merkezi ve İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşti. Program, Emel Anne Belgeseli’ne de ev sahipliği yaptı.

Temel amacı, başta işkence olmak üzere; insan hakları ihlallerini önlemek, işkence gören kişilere tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunmak ve hak ihlallerini izleyip raporlaştırmak olan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) tarafından gerçekleştirilen İnsan Hakları Belgesel Film Günleri, Fransız Kültür Merkezi ve İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşti. Gösterim programı içinde, Ali İsmail Korkmaz’ın Annesi Emel Korkmaz için, Yönetmen Kazım Kızıl tarafından hazırlanan ‘Emel Anne Belgeseli de yer aldı.
TİHV tarafından, “Oğlu 6 yıl önce Gezi Parkı protestolarında, aralarında sivil polislerin de bulunduğu bir grup tarafından dövülerek öldürüldü. Emel Korkmaz, o günden beri, bir bedende iki ruh taşıyarak devam ediyor hayatına. Bu; Emel Korkmaz’ın, on binlerce insanın ona verdiği isimle, ‘Emel Anne’nin hikâyesidir” ifadesiyle tanıtılan belgesel, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Kendisi adına hazırlanan belgesel ve ardından gerçekleşen söyleşi için salonda hazır bulunan Emel Korkmaz, alkışlara, ayağa kalkarak ve herkesi selamlayarak karşılık verdi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ