Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Emniyet açıklaması HAKLILAR, ama…

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 09.03.2020
  • 216 kez okundu

Geçen gün, bir açıklamaya denk geldim…

Konu ilgimi de çekti…
Dikkatimi de…

Çünkü bu başlıkta dünyada olup bitenleri yakından takip eden, etmekle de kalmayıp, sosyal medya hesabı ( twitter) üzerinden çokça da paylaşım yapan biriyim.

Evet…

Konumuz, Korona Virüs…
Bizlerden HALA uzakta kalan hani…

Emniyet, haklı olarak bir açıklama yapmış… Yalan yanlış bilgilerin TAKİBİNDE olduklarını ifade etmiş… Halkı korkutma amaçlı paylaşım yapan kişiler hakkında İŞLEM başlatıldığını açıklamış…

Açıklama net olarak şöyle:


Bazı sosyal medya platformlarında, “Korona Virüsü (COVID-19) ile ilgili olarak ülkemizde de salgının görüldüğü ile ilgili” yapılan paylaşımlara ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız, sosyal medya üzerinde, milli ve manevi değerlere saldırı ile sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak yapılan hakaret ve saldırılar ile korku ve panik oluşturarak kamu düzenini bozan paylaşım yapan hesapları tespit etmek amacıyla, 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

Bu doğrultuda yapılan incelemeler sonucunda, son günlerde dünyada birçok kişinin ölümüne sebep olan Korona Virüsü (COVID-19) ile ilgili olarak, ülkemizde de salgının görüldüğüne dair gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yayarak kamuoyunu endişeye düşüren, korku ve paniğe sevk eden paylaşımlar tespit edilmiştir. Bu şekilde halkı korkutma amaçlı paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli çalışmalar başlatılmış olup, en kısa süre içerisinde adli mercilere sevki sağlanacaktır.

Türk Polis Teşkilatı olarak, ülkemizin huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi, sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu tespit önemli…
Yaşadığımız risk de ama…

Zira hala ÇOK ŞANSLILAR listesindeyiz…

Nasıl mı ?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Korona Virüs Covid-19’un görüldüğü ülke sayısı şu ana dek 90’ı geçmiş durumda… Özellikle salgının İtalya’ya sıçramasının ardından, Avrupa ülkelerindeki vaka sayıları da hızla artmaya devam ediyor… Covid-19’un Ortadoğu’daki ana adreslerinden biri ise hemen yanı başımızda, İran’da…

Ancak tüm komşularında virüs görülmesine karşın, HENÜZ Covid-19’un sıçramadığı ülkeler de var…

Liste mi ?
Hani ‘şanslılar listesi’…

Evet…

Avrupa’da, 6 Mart 2020 itibariyle Korona Virüs’ün görülmediği ülke sayısı sadece 9 olarak belirlenmiş…

Türkiye…
Bulgaristan…
Arnavutluk…
Karadağ…
Kıbrıs…
Kosova…
Slovakya…
Malta…
Moldova…

Resmi verilere göre, Türkiye’nin, Suriye dışındaki tüm sınır komşularında korona virüse rastlanmış durumda… Ama biz, HALA temiziz ve bu durumu dengede tutmak da gerçekten de çok önemli… EMNİYET TAKİBİ biraz da bundan, ki ilk kez olarak bir EMNİYET TAKİBİ için YERİNDE ifadesini kullanacağım 🙂

Bir şey daha…

EMNİYET TAKİBİ tamam da, yerel idareler, toplu taşıma sisteminde dezenfekte işlemlerini gündeme aldı mı yoksa durum yine “KALAN SAĞLAR BİZİM” hesabı mı ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ