Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

“En büyük projem huzur”

“En büyük projem huzur”
  • 06.03.2019
  • 1.144 kez okundu

Başkan Savaş, Samandağ’da yoğun ilgi ile karşılandı …

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ Deniz Mahallesi’nde gerçekleştirilen açık hava toplantısına katıldı.
Toplantıda Samandağ halkının büyük sevgi ve teveccühü ile karşılanan Başkan Savaş’a CHP Samandağ Belediye Başkan Adayı Refik Eryılmaz da eşlik etti. Çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda CHP Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal, CHP Samandağ ilçe yöneticileri, kanaat önderleri ve muhtarlar da yer aldı.
Hatay halkının desteği ve hayır duası ile her türlü zorluğun üstünden geldiğini ifade ederek düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, Samandağ halkına beklediği müjdeyi verdi.
Samandağ’ın içme suyu ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Savaş, “Samandağ merkezinin tüm içme suyu şebekesini yenileyeceğiz. Eski köy ve belde yollarını asfaltladık. Mezarlıklarımızın çoğunu yeniledik. Karaçay Barajı’nı bitirdik ama Lütfü Savaş Samandağ’a su vermiyor diyorlar. 2011’de bitireceğiz dedikleri barajın sadece gövdesini geçen sene bitirerek açılışı yaptılar. Gövde ile dağ arasındaki kısımda dakikada 250 litre su kaçağı var. Hiçbir depoyu, arıtma tesisini ve isale hattını bitiremediler. Memleketin sorununu bilmeyen ama yıllardır sorumluluk makamında olanlar, Samandağ’ın yolunu bilmeyenler şimdi sürekli Samandağ’a geliyor” dedi.
Arsuz’da vatandaşlarla arasında geçen diyalogu çarpıtan ve bundan nemalanmaya çalışan haber kanalları için de düşüncelerini paylaşan Lütfü Savaş, “Bazı besleme haber kanalları Arsuz’da çekilen bir videonun sadece bir kısmını yayınlayarak beni karalamaya çalışmış. 17 yıldır hizmet almayan ve bu dertlerini benimle paylaşan hemşehrilerimle yaptığımız sohbetin keşke tamamını yayınlasalarmış. Muhabbetimizin sonunda oradan sarmaş dolaş ayrıldık. Ancak aciz insanlar çamur atar. Samandağ’a bir mıh bile çakmamışlar, gelip burada kapı kapı oy arıyorlar” diyerek kimsenin Hatay halkıyla arasındaki samimiyeti bozmaya gücünün yetemeyeceğini ifade etti.
Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programında sorulan ‘En büyük projeniz nedir’ sorusuna ‘Huzur’ yanıtını verdiğini hatırlatan Başkan Savaş, Samandağ ile Erzin’in, Antakya ile İskenderun’un, Defne ile Dörtyol’un kardeşçe yaşamasında kendisinin payının büyük olduğunu belirtti.
Memleketten bihaber besleme kanalların ülke gündeminden uzak olduğunu da sözlerine ekleyen Lütfü Savaş, “Bunların mutfaktaki yangından haberleri yok. Pazar fiyatlarından haberleri yok. Patatesi savaştaki Suriye’den alıyoruz. Soğanı İran’dan ve Türkî cumhuriyetlerden alıyoruz” dedi.
Samandağ halkının tezahüratları ile konuşmasına sık sık ara vermek zorunda kalan Başkan Savaş, Samandağ’ın altyapı hizmetleri için Meclis’te istenilen borçlanma yetkisine AKP adayı İbrahim Güler ve ekibinin hayır oyu verdiğini de sözlerine ekledi.
Hizmete hayır diyenlerin Samandağ’a nasıl hizmet edeceğini vatandaşlara soran Lütfü Savaş, “Biz birileri gibi ayrım yaparak hizmet etmiyoruz, oy istemiyoruz. Yönü Ankara’ya dönük, Türk bayrağının altında huzurla yaşayan, vatandaşlık görevini yerine getiren herkesin oyuna talibiz. Kimseyi ayırmada, ayrıştırmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Millet İttifakı olarak memleketimizde ve ülkemizde huzurlu olmak istiyoruz. Suriyeli vatandaşlar ile ilgili söylediklerimde haklıyım. Savaş bitince ülkelerine dönmeliler” dedi.
Gelecek 5 yıl için projelerinin hazır olduğunu da belirten Lütfü Savaş, “2 milyar 600 milyon liralık projemiz hazır. 5 yıldır hazırlık yapıyoruz. Ancak rakibim kendi projelerini açıklamak yerine beni kötülüyor. Tek projesi dedikodu ve fitne üretmek. Bu seçimde yine tek vücut olmalıyız. Bu yolculukta Hatay halkına ayak izleri temiz bir şoför lazım. 31 Mart’ta 5 saniyenizi bize ayırın biz de 5 yılımızı sizin için harcayalım” diyerek vatandaşlardan destek istedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ