Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

En Kötü Barış, En İyi Savaştan İyidir

En Kötü Barış, En İyi Savaştan İyidir
  • 03.03.2020
  • 247 kez okundu

Doç. Dr. Çalışkan, Suriye konusunda ilk düğmenin yanlış iliklendiğine vurgu yaptı

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ve Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Edirne’de Saadet Partisi Divan Kurulu Toplantısı öncesi, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu, parti olarak geçmişte ne söyledilerse bugün de aynı şeyi söylediklerini ve hiç yanılmadıklarını ifade etti.
Suriye konusunda ilk düğmenin yanlış iliklendiğine konuşmasında vurgu yapan Doç.Dr. Çalışkan, “Bu geldiğimiz noktada ‘Hemen Suriye’den çekilelim’ gibi bir sözü doğru bulmuyoruz ancak ‘En kötü barış, en iyi savaştan iyidir’ ne pahasına olursa olsun en acil şekilde kanın durdurulmasının sağlanması gerekiyor.
Biz ülke olarak Suriye konusunda ilk düğmeyi yanlış ilikledik. Başından beri hiçbir gün makul politika üretmediğimiz için bugünkü neticeler olumsuz noktaya geldi. Bu geldiğimiz noktada ‘Hemen derhal Suriye’den çekilelim’ gibi bir sözü doğru bulmuyoruz. Ancak bugün yapılması gereken şey; bir şekilde Trump ile Netanyahu ile Putin ile oturup aynı masada görüşebiliyorsak Esad ile de bir şekilde çözüm yoluna gidilmelidir” dedi.
80 milyonun el ele vererek, acıları dindirmenin bir yolunu bulmalarının sağlanması gerektiğini dile getiren Çalışkan, “İş başında, yönetim sorumluluğunda olan insanların biraz daha duyarlı, ferasetli, aklıselim davranması gereklidir. Bugün, bunlardan çok uzakta olduğumuzu görüyoruz. Sükuneti hiçbir şekilde elden bırakmamalıyız. El birliğiyle 80 milyon vatan evladı el ele vererek ABD veya Rusya ile değil bölge Müslüman ülkeleriyle bu acıları dindirmenin yolunu aramalıyız” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ