Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

En Özel ve En Büyük Bayram

En Özel ve En Büyük Bayram
  • 29.10.2019
  • 667 kez okundu

Kent Konseyi Başkanı Kimyon, Cumhuriyet Bayramının önemine vurgu yaptı

Hatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ”Benim İçin Atatürk’ adlı konferans geçtiğimiz gün yoğun katılımla gerçekleştirildi.
HATMEK’te düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon, Cumhuriyet Bayramı’nın en özel ve en büyük bayram olduğunu söyledi ve “Cumhuriyet, eşitlik, özgürlük, seçme ve seçilme hakkı, laiklik, demokrasi ve hukuk devleti olma yolunda kurulmuş devlet yönetimi biçimidir. En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramı’nda bizlere bu güzel toprakları emanet eden, modern ve bilimsel anlamda geleceğimize ışık tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
“Atatürk sizin için ne ifade ediyor” ile ilgili sokak röportajının da izletildiği konferansta Atatürk ile ilgili yazılan şiirler okundu. 7’den 70’e Atatürk ve Cumhuriyet’in konuşulduğu konferansta, Eğitim uzmanı Seyfullah Kayman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim ile ilgili yenilikleri hakkında önemli bilgiler verirken, Emine Çolak Atatürk’ün hayatını anlattı.
Atatürkçü Düşünce Derneği Antakya Şube Başkanı Kezban Kuran’ın da gerçekleştirdiği sunumun ardından konferansın sonunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliği ile dikkat çeken Göksel Kaya’nın zeybek gösterisi büyük ilgi gördü.  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ