Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Enerjisa’nın enerjiyi kesmesi suç…

Enerjisa’nın enerjiyi kesmesi suç…
  • 22.07.2019
  • 716 kez okundu

Hatay eski Milletvekili Hasan Akgöl’e göre, enerjiyi keserek pamuk sulamasının engellenmesi, milli serveti yok etmektir.

Hatay eski Milletvekili, konuyu yakından bilen, hem çiftçi hem de Toroslar EDAŞ eski yöneticisi konumundaki Hasan Akgöl, EnerjiSA’nın, borcundan ötürü Amik Ovası’ndaki pamuk üreticisinin enerjisini keserek sulama yapmasını engellemesi keyfiyetinin, milli servete yönelik bir suç olduğunu savundu. Hem siyasetçi, hem çiftçi, hem de eski bir Toroslar EDAŞ Şube Müdürü ünvanı olan eski Milletvekili Hasan Akgöl’ün ilimiz Amik çiftçisinin öncelikli sorunu ile ilgili olarak şunları paylaştı:
“Hem çiftçi hem de siyasetçi olarak kabul edemediğim olaylara şahit oluyorum. Yaşan şey, Temmuz ayının ortasında, pamuğun suya en çok ihtiyaç duyduğu dönemde, EnerjiSA tarafından çiftçinin elektriğinin kesilmesi ve pamukların susuz bırakılmasıdır. Bende hem TEDAŞ Şube Müdürlüğü hem de siyaset yaptım. Yapılan kesintiyi şiddetle kınıyorum. Milli servet olan pamuğun suyu kesilemez. Bu usulsüzlüktür. Tahsilat, bizim dönemde olduğu gibi sezon sonuna kalabilir. Bu konuda Sayın Vekillerimizi göreve çağırıyorum. Yasal olarak da EnerjiSA kesinti yapamaz. Lütfen EnerjiSA nın keyfiyetine izin vermeyin, çiftçinin sesi olun.
Bakın arkadaşlar, sadece enerji kesilmiyor. Abonelere kaçak tutanağı tutuluyor. Ödenemeyen fatura daha da artarak, hiç ödenemez hale geliyor. Önceki gün Meclis’te 10 Milletvekili kardeşimin bir araya gelmesini gördüm, çok mutlu oldum. Ama özür dileyerek şunu belirtmek istiyorum… Bu bir araya gelme sadece sohbet için olmasın. Mesela çiftçinin şu enerji işini çözün lütfen. Bakın üstüne basa basa söylüyorum. Yazın ortasında EnerjiSA elektrik kesemez. Suçtur. Milli serveti yok edemez. Bunu görün ve lütfen çiftçiye sahip çıkın.”
Eski Vekil Hasan Akgöl, paylaşımının sonunda, Hatay’ın 10 Milletvekilinin bir araya gelmesini de değerlendirirken şu mesajı verdi: “Önceki günkü Meclis’te bir araya gelen 10 Milletvekili arkadaşımı kutluyorum. İyi bir birliktelik örneği gösterdiler. Hatay’ın buna ihtiyacı var.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ