Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Engelliler Haftasında

Engelliler Haftasında
  • 04.12.2018
  • 655 kez okundu

Gönüllülerden gönül alan ‘maç’

Avrupa Birliği ile Türk Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında desteklenen, topluma gönüllülük bilincini aşılamanın yanında gönüllü çalışan kişi sayısını artırarak paylaşımcılığı destekleme ve sosyal yaşamı iyileştirme amacı güden “Youth in Action” (Eylemde Gençlik) isimli Gençlik Projesi, 24 Kasım-2 Aralık tarihleri İskenderun’da gerçekleştirildi.
Proje Yürütücülüğü; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi ve aynı zamanda profesyonel basket hakemi olan Emre Yeldaş tarafından yapılan ‘Gençlik Projesi’ kapsamında Türkiye, Bulgaristan, Letonya, İtalya ve Hırvatistan’dan gelen toplam 42 genç gönüllü katılımcı Engelliler Haftası’nda farkındalık oluşturmak için İskenderun Gençlik Spor Salonu’nda Limakport İskenderun Engelliler Basketbol Spor Kulübü ile gösteri maçı yaptı.
Gösteri maçında forma giyen isimlerden biri olan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, şu açıklamayı yaptı:
“Engellilerin sıkıntılarına dikkat çekmek ve onlarla empati kurmak için bugün tekerlekli sandalyelere oturduk ve birlikte bir gösteri maçı yaptık. Gönüllülük projesine imza atan İSTE öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ