Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Engelliler meslek sahibi olacak

Engelliler meslek sahibi olacak
  • 01.11.2017
  • 885 kez okundu

İskenderun’da ‘Engelsiz Atölye’ oluşturulacak

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da engelsiz atölye oluşturulacaklarını söyledi. Başkan Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 2017 Teklif çağrısına “Engelliyim, Engel Tanımam” projesi ile başvuru yaptıklarını söyledi.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, konu ile ilgili açıklamasında, “Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen proje kapsamında İskenderun eski mezbahana binası (3m Garden) tadilat yapılarak TS9111’e uygun hale getirilerek “Engeliz Atölye” oluşturulacaktır. Atölyemizde 30 engelli bireyimize bitki yetiştiriciliği, ahşap oymacılığı ve kilim kursları düzenlenecektir. Proje bittikten sonra Engelli Atölyemizde engelli vatandaşlarımız için çeşitli kurslar düzenlemeye devam edilecektir” dedi.
Proje süresinin 12 ay olduğunu belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Proje bütçesi SODES tarafından karşılanacaktır. Proje bütçesi 318.449 TL’dir. Proje süresi 12 ay olup proje sözleşmesi imzaladıktan 6 ay sonra meslek kursları başlayacaktır. Proje sözleşmesi imzalandıktan sonra duyuru ve tanıtım çalışmaları başlayacaktır. Proje detayları proje tanıtım çalışmaları sırasında duyurulacaktır. Hayırlı Uğurlu Olsun” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ