Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Erasmus ile Akdeniz Ülkeleri Kültürlerarası Birliktelik

Erasmus ile Akdeniz Ülkeleri Kültürlerarası Birliktelik
  • 10.09.2019
  • 227 kez okundu

Belen Heyeti İtalya’dan Döndü

Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında 19-27 Ağustos tarihleri arasında İtalya’nın Quarna Sotto bölgesinde; Türkiye, Polonya, Romanya, Hırvatistan ve ev sahibi ülke İtalya’dan 5’er katılımcı ile “Culture Dance Steps” isimli Gençlik Değişimi Projesi tamamlandı. Belen Kaymakamlığı ve İtalya Mastronauta Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen projede katılımcılar, kendi ülkelerinin geleneksel danslarını birbirlerine öğretirken, topluluk önünde hareket etme ve özgüven ile ilgili tecrübeler edinip, insan-doğa iletişimine, kültürel mirasın korunumu ve aktarımının önemine dair bilgilere de sahip olma fırsatı buldular.
Erasmus+ projelerinin detaylarının paylaşımı ile başlayan proje, katılımcıların, kültürel miras kaynağı olan yemek kültürlerini tanıtım amaçlı kendi ülkelerine ait bir yemeği yapması ile devam etti. Omegna bölgesinde yerel halkla iç içe gerçekleştirilen final gösterisinde tüm ülkelerin danslarını hep beraber sergilemeleriyle program da sona erdi.
İtalya Quarna Sotto Belediye Başkanı Paolo Gromme, 5 farklı ülkeden gelen katılımcılarla birebir sohbet ederken, kendi bölgelerinin tanıtımı için Erasmus+ projelerinin çok önemli olduğunu, bundan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, insanların kendilerini geliştirmeleri, kültürel aktarımın devamı ve iletişim becerilerinin artırılması açısından Erasmus+ Projelerinin önemini vurgularken, Belen ilçesini ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettikleri için Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e ve projede aktif olarak faaliyet göstermiş olan diğer 4 üniversiteye mensup öğrencilere teşekkür etti. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ