Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Erasmus ile Dünya çok yakın…

Erasmus ile Dünya çok yakın…
  • 02.10.2017
  • 1.276 kez okundu

Hataylı Öğretmenler Romanya’da

16-23 Eylül tarihleri arasında Belen Kaymakamlığı ve CPDIS Derneği işbirliği ile Romanya’da gerçekleşen “Fri(E+)nds” adlı Erasmus+ Projesi’ne, Hatay ili Belen ilçesinde görevli 5 öğretmen katıldı. Türkiye, İspanya, İtalya Bulgaristan ve Romanya olmak üzere 5 ülkeden 25 katılımcı ile gerçekleşen projede, katılımcılar, bir hafta boyunca yaygın eğitim metotları, öğrencileri motive edecek etkinlikleri, Erasmus+ proje türleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Yapılan kültür geceleri ile katılımcılar kendi kültürlerini tanıtmanın yanı sıra farklı kültürleri de tanıma fırsatı buldular. Ayrıca, yapılan okul ziyaretleri esnasında katılımcı ülkelerin eğitim sistemlerinin problemleri ve çözüm önerileri konuşularak Romanya eğitim sistemi yerinde gözlemlendi.
Romanya dönüşü, projeye katılan öğretmenler, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın tarafından makamında kabul edildi, proje hakkında bilgi alışverişi yapıldı ve sohbet edildi. Kaymakam Aydın, öğrenmenin ve öğretmenin yaşının olmadığına vurgu yaparak, Avrupa’ya sadece gençlerin değil, yetişkinlerin, özellikle de öğretmenlerin gitmesi gerektiğini vurgulayarak, bu kapsamda edindikleri yeni bilgi ve deneyimlerle yetiştirdikleri öğrencilere yol göstermesi anlamında büyük bir avantaj sağlanacağını belirtti.
Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, projeye katılan öğretmenlerin gözlerindeki memnuniyeti görmenin kendisini de çok mutlu ettiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
-Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ