Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Erasmus Konferansı

Erasmus Konferansı
  • 22.05.2018
  • 1.027 kez okundu

İspanya’da düzenlendi, MKÜ Tıp’tan Prof. Dr. Yusuf Önlen katıldı.

ERACON (Erasmus Koordinatörleri Konferansı), geçtiğimiz günlerde İspanya’nın Murcia kentinde düzenlendi.
Türkçe karşılığı Avrupa Erasmus Koordinatörler Birliği olan European Association of Erasmus Coordinators (EAEC) tarafından her yıl düzenlenen ERACON (Erasmus Koordinatörleri Konferansı), bu yıl 8-12 Mayıs 2018 tarihlerinde İspanya’nın Murcia kentinde düzenlendi.
Çoğunluğu Avrupa Birliği üye ülkeleri olmak üzere birçok farklı ülkeden yaklaşık 325 kişinin katıldığı, Türkiye’den de 57 kişinin katılarak ülkemizi başarıyla temsil ettiği ERACON 2018 Konferansı’na Hatay MKÜ’yü temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen, Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Yılmaz ve Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Ömer Faruk Kadan katıldı.
Öte yandan konferansa akademisyenlerin yanı sıra Avrupa Komisyonu temsilcileri, üniversite yöneticileri, üniversitelerin uluslararası ilişkiler koordinatörleri, Erasmus kurum koordinatörleri, ulusal ajans temsilcileri ve konu ile ilgili eğitim ve yazılım firmalarının temsilcileri katıldı. Konferans süresince, sabah oturumlarında Erasmus+ programı ile ilgili yenilikler, üniversitelerdeki iyi uygulamalar, Erasmus ofislerinin iş yükünü azaltıcı etkinlikler ve birçok farklı konuda sunumlar düzenlendi. Öğleden sonraki bölümlerde ise üniversiteler, fuar alanında kurulan stantlarda kendi üniversitelerini tanıttı ve diğer üniversite temsilcileri ile ikili işbirliği konusunda görüşmelerde bulundu. Bu kapsamda, MKÜ katılımcıları da birçok üniversite yöneticileri ile görüştü ve farklı bölümlerde ikili anlaşma yapılması için girişimlerde bulunarak üniversiteye ayrılan stantta tanıtım faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüttü. -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ