Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Ercan Atar’ın Ardından

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 05.01.2019
  • 562 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Her ölüm, başta sevenleri için büyük bir kayıp, derin bir üzüntüdür. Genç girişimci, renkli insan, dostumuz Ercan Atar, yeni yılın ilk günlerinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Bizleri, sevenlerini tarifsiz bir üzüntüye boğdu. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun.

Onun ardından bugün klavyemin başında ellerim titreyerek yazı yazıyorum. Onu ışıklar içinde uğurlarken, sahip olduğumuz unutulmaz anılar bir bir aklıma geliyor. Ercan, yıllar önce, henüz çocukluktan yeni çıkmış girişken bir genç iken gazeteye gelmişti. O yıllarda gazetemizin dağıtım organizasyonunda ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Ercan, kendine son derece güvenerek ve dersine çalışmış bir şekilde gazetenin dağıtım işini ona emanet etmemi istedi. İlk tanışmamız bu şekilde oldu.

Ercan, dağıtım işini bir sihirbazın sahip olduğu yetenek misali, adeta on günde çözdü ve sorunsuz bir hale getirdi. Normal şartlar altında, dağıtıcı arkadaşlarımız dağıtım işi bittikten sonra gazeteye gelmez ve kendi diğer işlerine koştururdu. Ama Ercan çok farklıydı. Dağıtımı bitirdikten sonra soluğu gazetede alır, bu kez gazetenin diğer işlerine merak sarardı. Ondaki bu çalışma azmi ve merak, bir süre sonra gazetemizin reklam ve halkla ilişkiler sorumluluğunu da Ercan’a vermemize neden oldu. Gerçekten sevgili Ercan, kısa sürede gazetemizin en verimli ve çalışkan elemanı oldu.

Ama Ercan çok zeki bir adamdı. En önemlisi, girişimciydi ve gazetede çalışırken elde ettiği çevrede çok seviliyordu. Sanırım bir askerlik nedeniyle bizden ayrıldı. Döndüğünde cafe bar işletmeciliğine soyunmuştu. Bu iş oldukça zor bir iştir. Ama Ercan, çok başarılı oldu. Kısa sürede açtığı mekan Antakya’nın en popüler mekanı haline geldi. Ama o yine boş durmadı. Hep çalıştı, kovaladı ve araştırdı.

Ardından mükemmel bir eş ve harika çocuklara sahip oldu ve mutlu bir yuva kurdu. Yanlış bilmiyor isem, girişimciliği bir gün olsun canlılığını kaybetmedi ve hayvan yetiştiriciliği ve yumurta ticaretine soyundu. O işte de çok başarılıydı. Son derece sosyal, girişken bir adamdı. Bizden ayrılalı yıllar oldu, ama sık sık yanımıza gelir, her fırsatta gazetemizde kahve içer, bizlerle sohbet ederdi.

Nur içinde yatsın. Tanıdığım en renkli karakterlerden biriydi Ercan.

Siyasetten de uzak bir genç değildi. Kent içinde olup bitenlere, siyasi gelişmelere her zaman bir merakı ve ilgisi vardı. Eşine ve çocuklarına çok düşkündü. Ve onun ardından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların ortak noktası da, her zaman güler yüzlü bir adam olmasıydı. Mizahı, espriyi, şakayı severdi.

Antakya Gazetesi olarak ve ben de onun hem eski bir patronu, hem de canı yürekten bir arkadaşı olarak, sevgili Ercan Atar’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.

Bize verdiğin emekler için sonsuz teşekkürler sevgili Ercan… Işıklar yoldaşın olsun.

İyi çalışmalar.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ