Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

ERGİN de muhalif kanatta…

ERGİN de muhalif kanatta…
  • 30.08.2019
  • 706 kez okundu

Peki, yeni Parti’de olacak mı?

Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül derken, listeye yeni isimlerin eklendiği AKP’nin muhalif kanadında Parti’ye veda eden isimlere eski Bakanlar Beşir Atalay, Nihat Ergun ve Hüseyin Çelik de katıldı. Ama Hatay’ı da Ankara gündemine sokan isim, Sadullah Ergin oldu!

“Terörle mücadele defterleri açılırsa, birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri,  7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır!” diyerek Ankara’nın siyaset gündemine damgasını vuran, son dönemin muhalif AKP kanadının öncü isimlerinden eski Başbakan Davutoğlu, “Beni teröre destekle suçluyorlar! Bunu, 31 Mart’tan önce Öcalan’dan mektup getirip, kardeşini televizyonlara çıkaranlar söylüyorlar” dedi ve Hükümet kanadına ‘Söz sırası sizde” dedi!
Ankara’nın AKP merkezli ısınan gündemi karşılıklı iddialarla ilerlerken, gündeme Hatay’ı da sokan gelişmeler yaşanıyor. Bilindiği gibi Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül gibi bilinen isimlerle uzun bir süre ilerleyen sancılı sürece son eklenen isimler, eski bakanlar Beşir Atalay, Nihat Ergun ve Hüseyin Çelik olmuş, ama Hatay kamuoyunu asıl ilgilendiren kısım, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile güne noktayı koymuştu. Uzun bir süre sessiz kalan ve siyaseten hiçbir gelişmenin içinde olmayan, hatta yoğun bir şekilde kullandığı sosyal paylaşım hesabı twitter üzerinden 21 Ocak 2018 tarihinden bugüne her hangi bir şey paylaşmayan eski Bakan Ergin’in, istifası ardından atacağı diğer adımlar merak konusu.
Ergin’in, daha önce AKP’den istifa eden Babacan ile birlikte yeni kurulması planlanan partide görev alacağı iddia ediliyor. Independent Türkçe’nin ulaştığı Sadullah Ergin, istifa ettiğini doğruladı. Ancak ne zaman istifa ettiğine yönelik olarak, “Bu soruyu pas geçelim” dedi. Sadullah Ergin, konuyla ilgili bir açıklama yapmayacağını söyledi ve bildik sessizliğini bir süre daha koruyacağı sinyalini verdi.
-ERGİN!-
2011-2013 yılları arası Adalet Bakanı görevinde bulunan Sadullah Ergin; 22., 23. ve 24. dönemlerde Hatay Milletvekili olarak TBMM’de bulunmuştu. 25 Aralık 2013’de yapılan mahalli idareler seçimlerinde AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ergin, CHP’nin adayı Lütfü Savaş’a karşı 5 bin oy farkla seçimi kaybetmişti.
Edinilen bilgiye göre, Ergin, istifasını e-devlet üzerinden Yargıtay’ın sitesine girerek ve doğrudan “parti üyeliğini sonlandırma” yöntemiyle yaptı.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ