Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Erkan Tahhuşoğlu’nun Koridor’u

Erkan Tahhuşoğlu’nun Koridor’u
  • 06.09.2021
  • 648 kez okundu

Altın Koza Ödülü için yarışacak…

Son yıllarda sinema sektöründe iddialı ve başarılı yapımları perdeye taşıyan Hataylı Yönetmenlerden biri de Erkan Tahhuşoğlu. Koridor filmi ile Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde jüri karşısına çıkmaya hazırlanan Tahhuşoğlu, bu son filminde hem Yapımcı, hem Yönetmen ve hem de Senarist kimliğinde.

Koridor, birlikte yaşamak durumunda kalan zıt karakterli iki yaşlı kız kardeşin hikâyesi. Yalnızlığa savrulmuş, ne birbirleriyle ve ne de dış dünyayla sağlıklı ilişki kurabilen, sonuçta da çaresizliğin ve kötücüllüğün içine düşmüş, ama bu kötücüllükleriyle de kendilerinden, birbirlerinden başka kimseye zarar veremeyen iki kız kardeş… Hayatla, geçmişle, anneyle, babayla girişilmiş, ama bitirilemeyen, hiçbir zaman da bitirilemeyecek hesaplaşmaların anlatıldığı ironik bir drama. Emel Göksu ve Ayşe Demirel’in oyunculuğunda yükselen filmin Yapımcı, Yönetmen ve Senarist koltuğunda oturan ismi ise Hataylı bir Yönetmen, Erkan Tahhuşoğlu.
-10 FİLMDEN BİRİ-
“Koridor”, bu yıl 28’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na katılacak 10 filmden biri olma başarısıyla da dikkat çekiyor. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 13-19 Eylül’de gerçekleştirilecek olan festival kapsamında, uzun metraj kategorisinde başvuruda bulunan 45 filmden 10’u arasına giren Koridor, “Altın Koza Ödülü” için jüri karşısına çıkacak.
-FİLMLER-
Alınan bilgiye göre; Yönetmen Nisan Dağ’ın “Bir Nefes Daha”, Barış Sarhan’ın “Cemil Şov”, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun “Dermansız”, Erdal Rahmi Hanay’ın “Fuad”, Sinan Sertel’in “İçimdeki Kahraman”, Erkan Tahhuşoğlu’nun “Koridor”, Muhammet Çakıral’ın “Lacivert Gece”, Tufan Taştan’ın “Sen Ben Lenin”, Ahmet Necdet Çupur’un “Yaramaz Çocuklar” ve Mehmet Ali Konar’ın “Zin ve Ali’nin Hikayesi” filmleri yarışacak.
“Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Uluslararası Kısa Film Yarışması”, “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” ve “Adana Kısa Film Yarışması” olmak üzere 4 kategorinin bulunduğu festivalin “Altın Koza Ödülleri”, 18 Eylül’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ