Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Erol Bilecik’ten güçlü mesaj:

Erol Bilecik’ten güçlü mesaj:
  • 22.02.2019
  • 637 kez okundu

“Sustuklarınızdan sorumlusunuz”

Eğitim alanına verdiği desteklerle tanınan ve bu alanda yaptığı katkılar dolayısıyla TBMM Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen bir isim olan Hataylı İşadamı Erol Bilecik’in TÜSİAD 49. Genel Kurulu’ndaki veda konuşması önemli mesajlara sahne oldu.

Simone Kaslowski’nin TÜSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildiği 49. Genel Kurulu’nda görev teslimi yapan Hataylı İşadamı Erol Bilecik’in konuşması, oldukça dikkat çekici rakamlara sahne oldu.
Konuşmasında, son iki yılın verilerini paylaşan Bilecik, şunları söyledi:
“Ekonomik büyüme 2016’da %3,2 iken 2017’de %7,4 gibi müthiş yüksek bir seviyeye çıktı. Ancak 2018’in üçüncü çeyreğinde %1,6’ya kadar geriledi. Şu anda ise negatif büyüme, yani ekonomide bir küçülme yaşıyoruz. 2016 sonunda enflasyon %8,5 iken bugün %20,3. Kısaca, enflasyon ferman dinlemiyor! Ticari kredi faizleri %15’den %25-30 aralığına kadar yükseldi. Döviz kuru (Dolar/TL) 2016 başında 2,9 iken bugün 5,2’ye çıktı. Yani sadece 3 yılda kurda yaklaşık %80 artış görüldü. İşsizlik oranı daha geçen yıl Nisan ayında %9,9 iken bugün %12’ye çıkmış durumda.”
-KARARLI MÜCADELE-
“İşte bu tablo, ‘önce ekonomi’ demeyi ve sorunlarla kararlı bir şekilde mücadele etmeyi gerektiriyor’ diyen Erol Bilecik, şöyle devam etti:
“Bu tabloya; küresel krizin, güvenlik ve terör sorunlarının, son beş yılda arka arkaya yaşadığımız seçimlerin etkileri olduğuna kuşku yok. Şimdi Mart ayında yine seçimlere gidiyoruz. Seçimlerin ardından, hızla ekonomi gündemine dönülmesini temenni ediyorum.”
-KONUŞUN!-
İş dünyası olarak, daima ekonomideki risklere karşı görüş ve önerilerini açıklıkla dile getirdiklerine işaret eden Bilecik’in en çarpıcı mesajı ise ‘susmadık’ noktasında oldu…
“Daha önce de söylediğimiz gibi, doğru bildiğimiz yol netti: İnsan, yalnızca söylediklerinden değil, sustuklarından da sorumludur.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ