Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Erol Sayan Besteleri Konseri

Erol Sayan Besteleri Konseri
  • 13.03.2020
  • 462 kez okundu

Antakya Musiki Derneği TSM Korosu’nun, TRT Sanatçısı Ayşen Birgör’ün de renk kattığı “Erol Sayan Besteleri Konseri” muhteşemdi.

Orhan Günal’ın başkanı olduğu Antakya Musiki Derneği bünyesindeki Türk Sanat Müziği Korosu, önceki akşam “Erol Sayan Besteleri Konseri” verdi. Antakya Kültür Merkezi salonundaki konser, tamamen dolu bir salonda gerçekleşti.
Konser öncesi salondaki müzikseverleri selamlayan Musiki Derneği Başkanı Orhan Günal, buradaki konuşmasında, toplumların duygularını ifade etmelerinin bir yolunun da müzik olduğunun altını çizerek şunları söyledi:
“Bazen sevinçlerini, bazen coşkularını, bazen de hüzünlerini müzikle ifade etmişlerdir. Bu nedenledir ki, hayatımızın her yerinde müzik vardır. Gönlümüz, her zaman müziğin coşku ve sevinçleri ifade etmesidir.
Bulunduğumuz coğrafyada yaşanan olayları hepimiz biliyor ve görüyoruz. Umudumuz ve dileğimiz, silahlı kuvvetlerimizin barış ortamı sağlaması ve sağ salim yurda dönmesidir.
Her bahar mevsiminin girişinde, sizlerle beraber Türk Müziğinin bu eşsiz eserlerini paylaşmak ve değerli bestekarlarımızı anmak bizlere mutluluk vermektedir. Bahar, doğanın canlandığı mevsimdir. Doğanın canlanmasının yanında, insanlarında ruhunda yaşama sevincinin artığı ve hayata daha sıkı sarıldığı bir dönemdir. Bugün, değerli bestekar Erol Sayan’ın besteleriyle bu duyguyu yaşayacağız. Konuk sanatçımızın seslendireceği eserlerle bu coşku doruklara çıkacaktır.
Davetimiz kırmayıp bugün aramızda olan TRT Sanatçısı Sayın Ayşen Birgör Hanımefendiye gönül dolusu teşekkürlerimi sunarım. Yoğun programı arasında bizlere yer ayırıp sevenleriyle buluşturma fırsatını bizlere verdiği içinde teşekkür ediyorum.
Bir teşekkürüm de, bu konserin sponsorluğunu üstlenen değerli Dernek üyemiz Sayın Hayrettin Çolakoğlu ve değerli ailesine. Her zaman sanatın yanında, her zamanda bizlerin yanında oldular.”
Kültür Merkezi’ndeki konserde, daha sonra Şef Mahmut Bulgurcu yönetimindeki TSM Korosu, iki bölümden oluşan gecede birbirinden güzel besteleri seslendirdi.
Konuklara muhteşem bir müzik gecesi yaşatan Antakya Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun Şef Mahmut Bulgurcu yönetimindeki enstrüman kadrosunda şu müzisyenler yer aldı:
KANUN : Metin Budak
UDLAR : Fatih Bereketoğlu, A. Hadi Kelleci, Bülent Bozkır, Nuhan Budak, Gökhan Över
KEMANLAR : Mehmet Çamlı, Adnan Günal, Nadir Menni, Kamil Okay
RİTİM SAZ : Ramazan Kaba, Adil Anberoğlu, Recep Düzyol
KLARNET : Necip Daraoğlu
KUDÜM : Nesrin Budak
SUNUCU : Aysel Akdemir
Salı akşamı gerçekleşen konserde sahne alan müzisyen koristler de şunlar:
BAYANLAR : Ayten Akıllıgöz, Cemile Mazmanoğlu, Çağla Bağdatlı, Dilek Akşit, Edibe Cengiz, Gönül Budak, Gülnur Özbay, Gülseren Budak, Hülya Yeşilkaya, Linda Ezer, Mey Günal, Nadya Azap, Nazan Fırat, Nidal Cabbaroğlu, Nilgün Olgun, Nilüfer Tuncer, Nimet Kadayıfçı, Özden Özkaya, Resmiye Çolakoğlu Oral, Selva Kavuk, Semra Güzel, Serap Güneşer, Serap Türetken, Suna Değirmenci, Yakaza Özköse.
BAYLAR : Abdullah Semercioğlu, Ahmet Eraslan, Asaf Şaker, Atıf Soğuksu, Besim Beşir, Candemir Bilekli, Fatih Şaşmaz, Fevzi Günal, İbrahim Ersuz, İbrahim Yurtcan, Mehmet Yılmaz, Metin Parmaksız, Mithat Cengiz, Murat Akgöl, Murat Ürün, Nevzat Yıldırım, Orhan Günal, Rami Değirmenci, Remzi Oduncu, Yusuf Altunay.
Konserin ikinci bölümünde, TRT Sanatçısı Ayşe Birgör sahne aldı ve Şef Mahmut Bulgurcu ile birlikte parçaları seslendirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ