Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Ersin Tatar BŞB’de

Ersin Tatar BŞB’de
  • 28.10.2019
  • 736 kez okundu

Savaş açıkladı:

“HADO’nun ilk durağı Gazimagosa olacak. Daha sonra, Mersin ve Beyrut…”

Geçtiğimiz Cuma günü ilimize gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Cumartesi günü öğleden sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu. KKTC Başbakanı Tatar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.
Başbakan Tatar, ziyaretinde şunları söyledi:
“Biz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak, Türkiye ile her daim kardeşlik, kültürel, ekonomik ve siyasi bağlarımızı güçlendiriyoruz. Ulaşım ve teknoloji ile birlikte daha da yakınlaşmış vaziyetteyiz. Eskiden sadece İstanbul ve Ankara’ya seferler varken, şimdi Hatay’a bile günde iki üç sefer düzenlenmekte. Öğrencilerin ve iş insanlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisine katkısı oldukça fazla. Bizler, her türlü ulaşımın ve imkânın, bağlarımızı ve ekonomik çıkarlarımızı daha da pekiştireceği inancındayız. HADO’nun başarılı olacağına inanıyorum. Uçak seferlerinin daha pahalı olmasından kaynaklı, projenin çok yerinde bir uygulama olduğunu düşünüyorum. İnşallah HADO en erken süre içerisinde başlar ve ekonomik bağlarımız güçlenir.”
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş da konuğunu ağırlarken, HADO’yu önümüzdeki yıl gerçekleştirmek istediklerini hatırlattı ve Gazimagosa ardından, sıra Mersin ile Beyrut’a geleceğini söyledi.
Başkan Savaş, konuya ilişkin olarak şöyle devam etti:
“Sizleri, çok önemli çalışmamız olan HADO Projesi ile ziyaret etmiştik. Dar bütçeli işçilerimizin ve öğrencilerimizin deniz otobüsü ile gidip gelmelerinin daha uygun olduğunu düşündük. HADO sadece Hataylı vatandaşlarımızı değil, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan soydaşlarımızı da sevindirecek bir proje. 3 buçuk saat süren deniz otobüsüyle, halkımız, daha konforlu yolculuk yapabilecekler. Sayın Valimiz ile de kısa bir süre önce bu konu ile alakalı imza attık.
HADO’yu bu sene gerçekleştirmek istiyoruz. İlk durağımız Gazimagosa olacak. Daha sonra da Mersin ve Beyrut’a seferler düzenlemeyi planlıyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ