Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Ersoy, 10 ay sonra yine geliyor

Ersoy, 10 ay sonra yine geliyor
  • 24.01.2020
  • 1.257 kez okundu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 ay sonra yeniden ilimizde. Bakan Ersoy, yarın Hatay’a gelecek ve kendisi için hazırlanan programlara katılacak. Bakan Ersoy’un yarınki Hatay ziyareti programında, 15.45’te Uzun Çarşı ve Kurşunlu Han ziyareti ile peynirli künefe ikramına katılma, 17.00’de Tıbbi Aromatik Bitkiler Müzesi, 17.40’da Arkeoloji Müzesi ziyaretleri alıyor. Saat 19.00’da Valilik ziyaretinde bulunacak olan Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un, geriye kalan zamanda da özel programları icra edeceği öğrenildi.
Geçen yıl Mart ayında Hatay’a gelen Bakan Ersoy, Samandağ deniz sahiline de gitmiş, ardından da şu açıklamada bulunmuştu:
Önümüzdeki yıllarda, Hatay ve çevresi için ana kazanç kapısı turizm olacak. Biz de, elimizden geleni yapacağız. İhtiyaç duyulan imar planlarını, sahil turizm planlarını, Hatay’ın arkeolojik planlarını, sokak iyileştirmelerini ve restorasyonlarını hızlı bir şekilde başlatacağız. Vekillerimiz ve Başkanlarımız, ekip halinde yeni bir eylem planı hazırlıyorlar. Bu eylem planını bize getirecekler. Biz de hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Artık bizim hedefimiz, Hatay’ın turizmle anılması. Arsuz, bu konuda en önemli noktalardan biridir. İnşallah sektör olarak turizm, birinci sektörünüz olacak. Önümüzdeki yıllarda, Hatay ve çevresi için ana kazanç kapısı turizm olacak. Biz de elimizden geleni yapacağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ