Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Eryılmaz’a “işçi çıkarma” eleştirisi

Eryılmaz’a “işçi çıkarma” eleştirisi
  • 22.04.2019
  • 1.179 kez okundu

İlçenin menfaatlerini korumak zorundayız…

Samandağ kamuoyunda, İlçe Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’a, işçi çıkarma girişimleri sonrası ağır eleştirilerde bulunuluyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kazanılan hiçbir belediyede personel çıkarılmayacağını defalarca açıkladığı hatırlatılarak, Samandağ Belediyesi’ndeki uygulamanın ise Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları aksine cereyan ettiği, kura yöntemiyle işten çıkarma gibi bir uygulamanın da insan hakları ve işçi haklarıyla örtüşmediğine vurgu yapılarak, bu durum, çeşitli şekillerde ve magazinsel olarak şiddetli şekilde eleştiriliyor. Samandağ Belediye Baş-kanı Refik Eryılmaz ise, ilçe menfaatlerinin korunması zorunluğu olduğunu kaydederek şu açıklamada bulundu:
“Güvenlik elamanı 6 arkadaşımızın tamamının iş akitlerini feshedip, belediyenin ihtiyacı olan ve onların da çalışmayı kabul ettikleri birimlerde çalışma teklifinde bulunacağız. İhtiyaç olan birimde çalışmayı kabul eden arkadaşları o birimden işe alacağız, çalışmak istemeyen arkadaşlarımızla da yollarımızı ayıracağız. Biz, emeğe ve emekçiye sahip çıkarken, ilçemizin de geleceğini düşünmek zorundayız. Bu anlamda ilçenin menfaatlerini birlikte korumak zorundayız.”
Başkan Refik Eryılmaz, sosyal medya üzerinden eleştirileri samimi görmediğini de söylerken, “Bu eleştiriyi yapanlar, memleketin menfaatlerini düşünen bir noktada değil. Kendilerine, bu işten siyasi rant elde etme anlayışıyla hareket etmektedir” iddiasında bulundu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ