Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,51 / Satış: 7,54
€ EURO → Alış: 8,86 / Satış: 8,89

Eski İçme Suyu Hatlarına Yenileme

Eski İçme Suyu Hatlarına Yenileme
  • 04.07.2019
  • 749 kez okundu

HATSU’dan Defne’de altyapı çalışmaları

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Defne ilçesinde içme suyu hattı eski olan bölgelerde yeni şebeke çalışmaları gerçekleştirildiğini bildirdi.
Hatay’ın 15 ilçesinde içme suyu atağını hızlandırarak paslı, topraklı ve deforme olmuş boruları bertaraf edildiğini belirten Genel Müdürlük, Özbek Mahallesi’nde işlevini yitirmiş şebeke yerine 90’lık borularla 300 metre yeni şebekenin döşendiğini aktardı.
Yaşam kaynağı olan içme suyunun vatandaşlara sağlıklı, temiz ve daha kaliteli bir şekilde iletilmesi amacıyla basınca dayanıklı boruların yerleştirildiği bilgisini veren İdare, kent genelinde yapılan çalışmalar ile içme suyundaki kayıp kaçağı minimum seviyeye düşürmeyi hedeflediklerini vurguladı.
Yapılan çalışmalara yönelik görüşlerini dile getiren Özbek Mahalle Muhtarı Bereket Sabah, HATSU’nun çalışmalarının kesintisiz olarak devam ettiğini ifade ederek, mahallenin içme suyu şebekesi ihtiyacını gidermek için başvuru yaptıklarını ve gerçekleştirilen çalışmayla sorunun çözüme kavuştuğunu dile getirdi.
Muhtar Sabah, şunlara değindi: “Çalışmalarda gösterilen hassasiyetten ötürü Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine çok teşekkür ediyorum.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ