Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Eski köy, yeni mahallelerin KSUP sorununa çözüm

Eski köy, yeni mahallelerin KSUP sorununa çözüm
  • 27.11.2020
  • 478 kez okundu

Kanalizasyon Şebekesi Yok Bildirimi…

İlimiz Hatay’ın Büyükşehir statüsü ile birlikte, 7 yıl önce, köy konumundaki yerleşim birimlerinin mahalle haline gelmesi ile birlikte, yasadan gelen uygulama ile çevre mahallelerdeki kuyu sularından abonelik uygulaması konusunda sıkıntı yaşayan binlerce kişinin sorunu, önceki günkü Büyükşehir Belediyesi (BŞB) Meclisi’nde gündeme geldi.
BŞB Meclisi’nde sorunu gündeme taşıyan CHP’li üye Mithat Mirioğlu, sorunu özetledi ve sıkıntının binlerce kişiyi kapsadığının altını çizdikten sonra şu bilgileri verdi:
“Çarşamba günü HATSU’nun Meclis toplantısı vardı. Katılımcı ve yetkili arkadaşlarla, kuyu suları ve KSUB (Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli) meselesini görüştüm, Defne halkının bu konuda ne kadar muzdarip ve öfkeli olduğunu söyledim. Sonuçta bir adım daha attık.
Büyükşehir Belediyesi olmamızla birlikte mahalle olan köyler, ‘Bizde kanalizasyon şebekesi yoktur’ diye dilekçe verecek ve KSUP (Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli) aboneliği için gönderilen tebliğ ve ihtarnamenin iptalini isteyecekler.
Aynı zamanda, Yeşilpınar ve benzer durumda olan eski beldeler, kendi kanalizasyon şebekelerini kendi imkanlarıyla döşemişlerse, yani İller Bankası’ndan ne proje desteği, ne hibe, ne de kredi kullanmadan döşemişlerse, bu eski beldelerde de resmi olarak ‘kanalizasyon şebekesi yoktur’ muamelesi görecekler ve kuyu, sondaj, artezyen sahipleri KSUB aboneliğine tabi tutulmayacaklar.
Gelen ihbar ve ihtarnamelerin iptali için, Harbiye Yolu üzerindeki BP’nin karşısındaki HATSU’un Defne ilçe merkezine gidecek ve ‘Bizim kanalizasyon şebekemiz yoktur’ diye dilekçe verecek, verecekleri dilekçe ile gelen tebligatın (ihbarname, ihtarnamenin) iptalini isteyecekler.
Böylece, Defne ilçemizin kırsalındaki nüfusun, kuyu sularının aboneliği ile ilgi sorunu kökten çözülmüş olacaktır. Kamuoyuna saygılarımla.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ