Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Eski Vekil Çiftçi Çirkin’den “Çiftçi Mesajı”:

Eski Vekil Çiftçi Çirkin’den “Çiftçi Mesajı”:
  • 16.05.2019
  • 532 kez okundu

Çiftçinin yüzü gülmezse, millet aç kalır…

MHP’nin eski Hatay Milletvekili, halen İYİ Parti Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Şefik Çirkin, asli mesleği çiftçilik olması münasebetiyle, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” mesajı yayınladı. Eski Vekil, şimdiki İYİ Partili Şefik Çirkin, “Çiftçinin yüzü gülmezse, millet aç kalır” ana teması altındaki mesajında şöyle dedi:
“Evet. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü… Kutlu olsun. Saygıyla selamlıyorum, toprağın onurlu insanlarını. Ancak durumu nasıl çiftçinin? Soran var mı? Maliyetler % 50 ile 200 arası artmış. Pamuk desteklemeleri artmadığı gibi, dönüm başına 500 kg’a düşmüş. İş mi bu yani! Nasıl gülsün yüzü çiftçinin? Enflasyon diyorsunuz, dış mihraklar diyorsunuz! Bıktık artık! Çiftçinin yüzü gülmezse millet aç kalır. Alay eder gibi… Faiz desen yükselmiş, almış başını gitmiş. Para atlı, çiftçi yayan olmuş. Ne bayram ama! Ayıp ama bu çok ayıp.”
Eski Vekil Şefik Çirkin, yine 14 Mayıs Çiftçiler Günü vesilesiyle bir başka yorumunda da şöyle dedi:
“Hani köylü milletin efendisi olacaktı ya Atam! Bir dostumuzun deyişiyle, ‘Bankalar, köylünün efendisi oldu’ artık. Çiftçi olmazsa millet aç kalır, ama toklar halimizden anlamıyor bir türlü. Allah çiftçiye de millete de kuvvet versin. Allah’a emanetsiniz güzel dostlar.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ