Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Ev hanımlarından muhteşem sergi

Ev hanımlarından muhteşem sergi
  • 30.07.2018
  • 1.184 kez okundu

Hamur açan eller resimdeki maharetleriyle büyüledi

Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi’nin Resim kurslarına katılan kadınların, eğitimleri sürecinde hayata geçirdikleri eserleri düzenlenen sergi ile beğeniye sunuldu. Resim öğretmeni Ali Karasu nezaretinde 8 ay eğitim alan kadınların, profesyonel ressamları aratmayan muhteşem eserlerinin yer aldığı serginin açılışı, geçtiğimiz Cumartesi günü, Harbiye Hidro Atatürk Parkı’nda, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, meclis üyeleri ve çok sayıda sanatsever vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Sergi katılımcılar tarafından büyük beğeniyle hayranlıkla izlendi, kursiyer kadınlara övgüler yağdırıldı.
Defne Belediye başkanı Dr. İbrahim Yaman’da sergiyi beğeniyle, keyifle izledi, yaptığı konuşmada, Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi kurslarında eğitim alan bu sanatçı adaylarından profesyonel ressam çıkacağına olan inancını dile getirdi. Resim sanatında sergilerin öneminin büyük olduğunu ancak kimsenin böyle güzel bir ortamda sergisinin olmadığını söyledi. Kurslarının süreceğini, gençlerin ve çocukların yeteneğini açığa çıkartacaklarını söyleyen Başkan Yaman, daha fazla kişiye hitap edebilmek amacıyla merkezi büyüteceklerini ifade etti. Yaman konuşmasının sonunda Resim Öğretmeni Ali Karasu’ya ve birbirinden güzel eserler ortaya çıkaran kursiyerlere teşekkürlerini iletti.
Resim Öğretmeni Ali Karasu, azimleri ve başarılarından dolayı kursiyerleriyle gurur duyduğunu ifade etti. Kursun başlangıcında tüm kursiyerlerin resim bilginin sıfır olduğunu söyleyen Karasu, geçen 8 aylık eğitim süreci içinde, Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencilerini aratmayacak seviyeye geldiklerini ifade etti. Karasu, sergide kendi, eserleriyle birlikte kursiyerlere ait toplam 52 eserin yer aldığını bildirdi.
Kursiyer, ev hanımı Ayten Cömert, resim kursu sayesinde sosyal yönlerinin arttığını, özgüvenlerinin arttığını söyledi, katkısı olan Başkan Yaman ve öğretmenleri Karasu’ya şükranlarını bildirdi.
Sergide eserleriyle büyüleyen kursiyerlerin isimleri şöyle sıralandı: Serden Bellur, İpek Oduncu, Selin duman, Zülal Genç, Duygu Atilay, Ayten Cömert, Selma Güvercinci, Elif yıldız, Cavidan Küçükrecep ve Ece Kart. -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ