Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Evde Yalnız Değilsiniz …

Evde Yalnız Değilsiniz …
  • 21.10.2017
  • 1.074 kez okundu

Dr. Tiryaki, “Evde Sağlık Hizmeti” kapsamında bugüne kadar 17 bin hastaya ulaşıldığına vurgu yaptı

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 2010 yılında il genelinde başlattıkları “Evde Sağlık Hizmeti” kapsamında bugüne kadar 17 bin 348 hastaya evinde ulaşıldığını bildirdi. “Evde Yalnız Değilsiniz” sloganıyla hayata geçirilen hizmet kapsamında 2017 Eylül ayı içerisinde 701 kişiye şifa dağıtıldığını belirten Dr. Tiryaki, önemli bir başarıyı hayata geçirdiklerine dikkat çekti.
Evde Sağlık Hizmeti’nin çeşitli nedenlerle (felç, kırık, ameliyat sonrası bakım, yaşlı, yatalak vb.) sağlık hizmeti ihtiyacı olan bireylere evinde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerini içerdiğini, hizmetin sağlık kuruluşuna gitmeden ev ortamında sunulmasının, hastaların motivasyonunu artırdığını, tedaviye yanıtı kolaylaştırdığını ve kişiye psikolojik destek yarattığını ifade eden Dr. Tiryaki, konu ile ilgili şunlara değindi: “2010 yılı Aralık ayında ilimizde kurulan Evde Sağlık Hizmetleri, 4’ü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı olmak üzere 27 ekiple tüm ilçelerde hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana 17.348 hasta evde sağlık hizmetlerin-den faydalanmış olup; halen 9210 aktif hastanın takip ve tedavisi yapılmaktadır.
Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi’ne 2017 yılı Eylül ayı içerisinde 701 başvuru yapılmış olup; bu hastaların tamamına hizmet sunularak büyük bir başarıya imza atılmıştır. Bu başarı, görevini özveri, gayret ve sevgi ile yerine getiren birim çalışanlarımızın başarısıdır.
Evde Sağlık Hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın veya hasta yakınlarının 444 3833 numaralı telefon hattını arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Sağlıklı günler dileriz.”

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ