Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Everest’e tırmanan ilk Türk, Mahruki’nin Hatay’dan mesajı:

Everest’e tırmanan ilk Türk, Mahruki’nin Hatay’dan mesajı:
  • 28.03.2019
  • 512 kez okundu

Herkes Kendi Everest’ine…

Dünya’nın en yüksek tepesi olan Everest’e çıkan ilk Türk olan Nasuh Mahruki, azim ve çalışma ile herkesin KENDİ EVEREST’ine çıkabileceği mesajını verdi. Nasuh Mahruki, geçtiğimiz hafta sonunda Hatay’a geldi. Hatay TED Koleji Yönetimi konuğu olarak ilimize gelen Nasuh Mahruki, “Kendi Everestinize Tırmanın” adlı sunumuyla, katılımcılara ilham kaynağı olacak bir sempozyuma imza atarken, TED Koleji de bu güzel organizasyona ev sahipliği yaptı.
Gerçekleştirilen sempozyuma yoğun ilgi ve katılım vardı. Sempozyumun açılış konuşmasını, TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mustafa Özat yaptı. Ardından TED Hatay Koleji Ortaokul öğrencilerinden oluşan koro, Müzik Öğretmenleri Aziz Can Aytaç ve Fatma Gül Aksoy yönetiminde şarkılar seslendirdi.
Misafirler tarafından çok beğenilen dinleti sonrası, Everest’e tırmanan ilk Türk ve AKUT kurucusu olan Nasuh Mahruki, kendi tırmanışlarından anılarına da yer verdiği, azim ve çalışmayla elde edilecek başarı ve herkesin “Kendi Everesti”ne ulaşabileceğini dile getirdiği sunumu ile misafirlerle buluştu.
Alanında uzman olduğu konularda düşünce ve görüşlerini paylaşan Mahruki, sempozyum sonrasında misafirler tarafından ayakta alkışlandı. MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’nın Nasuh Mahruki’ye plaket takdim etmesiyle sonlanan geleneksel sempozyumdan, katılımcıların, önemli bilgiler edinerek ayrılmanın mutluluğunu yaşadığı kaydedildi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ