Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

EXPO 2021 İstanbul Tanıtımı

EXPO 2021 İstanbul Tanıtımı
  • 13.12.2019
  • 347 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, iki gün için gittiği ve dün döndüğü İstanbul’daki temasları sırasında gazeteciler, ajans yetkilileri ve TV program yapımcılarıyla da görüşmelerde bulundu.
Başkan Savaş, açıklamalarında özetle şu mesajı verdi:
“EXPO sayesinde, şehrimizde yetişen tıbbi, aromatik ve endemik bitkileri dünyayla paylaşacağız. Antakya ve İskenderun’daki iki farklı alanda, bu dev organizasyonu gerçekleştireceğiz. Antakya bölgesindeki alanda gastronomi köyü, fuar merkezi, amfi tiyatro, dikey tarımın yapıldığı seralar, coğrafyamızda iz bırakan medeniyetlere ait mozaikler yer alacak. Bunlarla beraber, battı-çıktı çalışmamız sırasında çıkan 5.yüzyıla ait şapeli bu alanda sergileyeceğiz. İskenderun’daki alanda ise, dünyadaki gastronomi şehirlerini davet edeceğiz. Kendi mutfaklarını tanıtmalarına olanak sağlayacağız.
Bu büyük buluşmada yer aldığımız için mutluyum. Bu ve benzeri organizasyonların olması, şehirlerin tanıtımı ve gelişimi açısından çok önemli. Böylesi buluşmalar, hem şehirlerin hem de ülkemizin ekonomisine olumlu katkı sağlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ