Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Expo 2021’in iki merkezi şimdiden belli

Expo 2021’in iki merkezi şimdiden belli
  • 20.03.2017
  • 1.942 kez okundu

Gölbaşı ve Yenişehir Gölü
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin çabalarıyla Expo 2021’in Hatay’da yapılma kararının çıkmasının ardından hazırlıklara başlandı. Expo merkezleri ise şimdiden belirlenmeye çalışılıyor.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Expo 2021’in, hayallerinin de ötesinde bir program olduğunu hatırlatarak, “Buradan Hatay Büyükşehir Başkanımıza söylemek istiyorum… Bu işin merkezi Kırıkhan olmalı, Gölbaşıyla beraber Kırıkhan olmalı. Hatay’ı coğrafi açıdan metre olarak ölçtüğümüzde, Erzin’den Yayladağı’na ve İskenderun’dan Antakya’ya tam orta noktayı Kırıkhan buluşturur. Buraya yapılacak her yatırım, hem Hatay’ın göstergesi hem Kırıkhan’ın güzelliği, sizlerin de güzelliği olacaktır” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş da, “Önümüzdeki günlerde Sayın Valimiz ile birlikte Expo heyetine göstereceğimiz yerleri tespit edeceğiz. Bunlardan bir tanesi de Kırıkhan Gölbaşı. Bunun yanı sıra, Reyhanlı Yenişehir Gölü’nü de belirteceğiz. Ancak nihai kararı biz değil onlar verecek. Expo, 1939’dan sonra Hatay için atılacak en büyük adımlardan bir tanesidir” dedi.
-Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ