Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

EXPO Danışmanı Alman: Sven Stimac

EXPO Danışmanı Alman: Sven Stimac
  • 14.12.2017
  • 1.038 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay 2021 EXPO için Almanya’nın bu alanda deneyimli uzman SVEN STIMAC’ı danışman tuttu. Alman Danışman Sven Stimac, önceki gün Türkiye’ye Hatay’a geldi. BŞB başkanı lütfü savaş ile görüştü.
Görüşmede Savaş’ın Başdanışmanı, Çelebi de hazır bulundu. Lütfü Savaş görüşme ardından şu kısa değerlendirmeyi yaptı:
“Başta Almanya, Hollanda ve Katar’da yapılan EXPO’lar olmak üzere, birçok EXPO’da danışmanlık yapan Sven Stimac ile EXPO 2021 yol haritamızı birlikte hazırlıyoruz. İlimize hoşgeldiniz.”
-SVEN STIMAC KİMDİR?-
EXPO 2016 Antalya’da danışmanlık yaptı. Daha önce Almanya, Hollanda ve Katar’daki EXPO uygulamalarında bu ülkelere danışmanlıkta bulundu. Alman Sven Stimac, Uluslararası Bahçe Bitkileri Birliği’nin (AIPH) Uluslararası Bahçecilik Sergisi Düzenleyicileri Rehberi Hazırlayıcısı. Hollanda, ABD, İsviçre ve Çin’de görev alan Stimac’ın önceki deneyimlerinde katıldığı eğitim toplantılarında, “Misavirpervelik ön planda olmalı. Sergiden çok botanik parkın dikkat çekeceği unutulmamalı. Fuarda, sergi bahçelerinin yanı sıra kültürel etkinliklere de yer verilmeli’ görüşleri biliniyor.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın Uluslararası Danışmanı Alman Sven Stimac, 2016 Antalya EXPO yanısıra, 2000 yılında Hannover, 2012 Venlo’da yapılan A1 kategorisindeki Botanik EXPO’da da Direktör olan ve otoritelerin EXPO konusunda en deneyimli kişiler arasında saydığı bir isim.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ