Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

EXPO, Hatay’ın Kalkınma Modeli

EXPO, Hatay’ın Kalkınma Modeli
  • 10.10.2019
  • 2.240 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında 46 gündem maddesi yer alırken, ağırlıklı olarak EXPO konuşuldu.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında, gündemdeki 46 madde ele alındı ve tamamı görüşüldü. Meclis’in dün Başkan Lütfü Savaş başkanlığındaki toplantısında, Antakya EXPO ve Arsuz EXPO alanlarının yapım işine ait ihale süreci ve mali yönden imalatların 2019 yılına yetişmeyebileceğinin teknik olarak belli olması nedeniyle, bütçe ödeneğinden %10’un 2019 yılında, %50’sinin 2020 yılından ve geriye kalan %40’ının ise 2021 yılı bütçesinden karşılanmasıyla ilgili teklif görüşüldü. Teklifin görüşülmesi sırasında söz alan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, projeyi sonuna kadar desteklediklerini, Hatay’ın kalkınmasında önemli bir ivme olacağına inandıklarını belirtti ve Büyükşehir Belediye Başkanı, 15 İlçe Belediye Başkanı ve 87 Meclis üyesini Kırıkhan’a davet ederek, organizasyonla ilgili brifing sunumuna ev sahipliği yapmak istediklerini bildirdi.
Oturumu yöneten Başkan Lütfü Savaş da, EXPO’nun Hatay için kalkınma modeli olacağını, inşaat işlerinin kolay olmakla birlikte, asıl diğer alanlarda, Büyükşehir yanı sıra 15 İlçe Belediyesinin ve STK’ların sorumluluk alarak çalışma yapmaları gerektiğinin altını çizdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ