Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

EXPO için yetki encümen’de

EXPO için yetki encümen’de
  • 15.07.2019
  • 491 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, EXPO alanlarıyla ilgili tasarruf konusunda Encümen’e yetki verdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Cuma günkü toplantısında, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın, Antakya ve İskenderun ilçelerinde bulunan EXPO alanlarının Yap-İşlet-Devret şekliyle 30 yıla kadar ihalesinin yapılabilmesi için Encümen’e yetki verilmesi teklifi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.
Gündem maddesi görüşmeleri sırasında üyelere bilgi veren Başkan Lütfü Savaş, Yap-İşlet-Devret ihale ile kredi ödemeli ve kendi bütçeleriyle olmak üzere, önlerinde 3 seçenek bulunduğunu, tercihlerini, Encümen’e yeki vererek işe başlamak şeklinde yaptıklarını, amaçlarının, kırsal kesimi de kalkındıracak projelere işlerlik kazandırmak ve turizme eğitime ekonomiye katkı sunmak olduğunu söyledi.
Oturuma katılan AKP ve MHP’li üyelerin EXPO üzerinde çeşitli sorular sorduğu, görüş bildirdiği ve karşılıklı çok iyi bir tartışma, görüş belirtme diyalogunun yaşandığı sürece, CHP ve İYİ Parti üyelerinin hiç katılmaması görüş beyan etmemeleri dikkat çekti.
Başkan Lütfü Savaş, açıklamalarında, Avrupa’da Hollanda, Fransa, İtalya ve Lüksemburg’un çiçek ve aromalı bitkiler pastasını aralarında paylaştıklarını, Türkiye, Hatay olarak bu pastaya dahil olmak istediklerini, projeleri de bu hedefe doğru yaptıklarını kaydederek, “Arkadaşlar, 10 Milyar EURO’luk bir gücümüz, kapasitemiz olduğu söylendi. Biz, 1 Milyar EURO’ya razıyız. Hedefimiz bu. Projeye, Hatay’ın diğer ilçeleri de, kurulacak kooperatifler kanalıyla ortak olacak, katılacaklar” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ