Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

EXPO Uzmanı Hatay’a geldi, brifing aldı

EXPO Uzmanı Hatay’a geldi, brifing aldı
  • 04.09.2019
  • 522 kez okundu

EXPO; Kalplere Dokunacak

Uluslararası EXPO Uzmanı 2 yabancı, geçtiğimiz hafta sonunda iki gün süreyle ilimizde çalışmalar gerçekleştirdi. Verdikleri mesaj da, “Hatay EXPO, kalplere dokunacak” şeklinde oldu.

Hatay’ın tanıtımında ve kalkınmasında önemli bir yer tutan EXPO 2021 organizasyonu, uluslararası uzmanlar tarafından 29-30 Ağustos tarihlerinde denetlendi. Hafta sonu gerçekleşen ziyaretlerde EXPO yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Savaş’a HBB Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, ilgili Daire Başkanları ve EXPO ve Gastronomi Birimi Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi eşlik etti.
HBB Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, yapılan ilk günkü toplantıda, 2021 yılında Hatay’da gerçekleşecek olan EXPO ile ilgili şu ana kadar yapılan çalışmalar ve proje bütçesiyle ilgili yetkililere bilgi verdi. Toplantının ardından EXPO alanlarını yerinde incelemek isteyen heyetin, çalışma alanlarına giderek buradaki düzenlemeleri gördüğü ve memnuniyetlerini dile getirdiği bildirildi.
Birim Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi ve çalışma ekibi, Uluslararası EXPO Uzmanı Sven Stimac ve AIPH Dış İlişkiler Müdürü Treve Evans ile ikinci gün de tekrar bir araya gelerek, EXPO 2021 Hatay Projesi için yapılan çalışmalar ve gelinen son durum hakkında detaylı bilgileri paylaştı. EXPO yetkilileri, yapılan toplantıların ardından çalışmaların hız kesmeden devam etmesini ve Hatay’da gerçekleşecek bu dev organizasyonun ziyaretçilerin kalplerine dokunacağından emin olduklarını ifade ettikleri kaydedildi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ