Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Expo’da işler devam

Expo’da işler devam
  • 15.05.2020
  • 1.233 kez okundu

Savaş, danışmanlarla toplantı yaptı, Antakya ve Karaağaç inşaatları sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 2021 yılında ev sahipliğini yapacağı EXPO 2021 Hatay’ın iletişim ve organizasyon danışmanları Necati Özkan, Ali Rıza Koç ve EXPO Genel Sekreteri İhsan Çakar ile beraber bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Video konferans yöntemiyle gereçekleşen toplantıda son gelişmeler ele alınırken, kısa süre önce görevinden ayrılan Koordinatör Ömer Faruk Çelebi ise toplantıya katılmadı.
Konuya ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle:
“EXPO 2021 Hatay’ı merak edenler için güzel haberlerimiz var. Antakya EXPO ve Arsuz EXPO olmak üzere, iki bölümden oluşan etkinlik alanında her şey planlandığı gibi iyi gidiyor. Bu arada Antakya ile Arsuz Karağaç’ta başlanan inşaat çalışmaları da sürüyor.
Antakya EXPO tarafında; panel döküm ve temel kazı işlemi, amfi bina zemin iyileştirme çalışması ve bina temel kazıları için iksa duvarı çalışması tamamlandı. Ana yol için gerekli platform hazır. Yol menfez imalatları % 90 oranında tamamlandı. Alan çevresindeki taş duvar imalatları ise son hızla devam ediyor.
Arsuz EXPO tarafında ise gastronomi binası, A Blok çerçevesinde gerekli olan temel çalışması ve izolasyon her yönüyle tamamlandı. Aynı şekilde, gösteri havuzunun kaba inşaatı ile bu bölümde bizi en çok heyecanlandıran alanlardan biri olan Uluslararası Bahçeler’in gerekli kazı işlemleri de tamamlanmış durumda.
Arsuz Karaağaç bölgesinde 100 dönümlük yer yapımı çalışmaları devam ederken, bu alanlar içerisinde Hatay’daki tüm bahçe bitkileri, fidanları ve süs bitkilerinin tamamının tanıtımı yapılacak.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ