Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Ezelden Ebediyete….

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 29.02.2020
  • 684 kez okundu

Sanat ve Evren

Sevgili okurlar, Şeyh Edep Ali’nin özlü bir sözünü sizinle paylaşmak istiyorum: ”Dünya bir garip Han ve bir hoyrat Mekan. İnsan bir garip Varlık kabına sığmayan. Hayat bir yudum Su, bir anlık Rüya ve Ömür bir kısa yol, tekrarı olmayan”.

Ve EGO yani bencillik kavramının insanlarda yarattığı tatminsizlik, mutsuzluk ve doyumsuzluk çıkmazı… Egoistliğin “ruhları” esir ettiği günümüze baktığımızda pek bir şey değişmediğini görmekteyiz. TEKNOLOJİ devleşirken İNSANLLIK çökmekte ne yazık ki! Dünya tarihinin yapraklarını aralarsanız “savaşsız” geçen yılların toplamı, sadece 350 yıl .Eski Uygarlıklardan Mezopotamya, Mısır, Çin, İnka, Maya ve Akdeniz Medeniyetlerine kadar hemen hepsi, hakimiyet kurma amacıyla zulüm ve şiddete başvurmuşlardır. ”Nefsinizi terbiye edin” diye öğütleyen ulu din adamları bile tarihin baş aktörleri tarafından feda edilmiştir.

Eğitilmemiş benlik duygusunun ve cehaletin yarattığı karanlık, Bütün güzel renkleri yutmaktadır. İnsan insana MERHEM olmak için yaratılmışken; hayatın temel taşı olan KADINA şiddet uygulamak ,ÇOCUKLARI istismar etmek, savaşlarla insanları TOPRAĞINDAN etmek NEDEN?… DÜNYA’nın mis gibi kokan tabiatıyla, coğrafyasıyla NEDEN oynanır?…NEDİR insana yetmeyen?…. ALLAH (c.c) dünyayı mükemmel yaratmışken ve bütün KUTSAL Kitaplarında merhameti, kardeşliği, adaleti emretmişken bu acılar NEDEN? Dilerim bu kaos ebediyete kadar sürmez…

palet_resim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ