Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Ezgi Mola’nın Hatay tweeti ve…

Ezgi Mola’nın Hatay tweeti ve…
  • 22.10.2020
  • 1.163 kez okundu

Bir Sosyal Medya Linci!

Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Melih Aşık’ın, 17 Temmuz tarihli yazısında Hatay yangınlarına dair paylaştığı bir bilgi, TRT 1’de yayınlanan ‘Masumlar Apartmanı’ adlı dizinin yıldız isimlerinden Sanatçı Ezgi Mola’yı gündeme taşıdı.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun İçi” romanından uyarlanan, yönetmenliğini Çağrı Lostuvalı’nın yaptığı dram türündeki televizyon dizisi ‘Masumlar Apartmanı’ ile ekranlara başarılı bir dönüş yapan Oyuncu Ezgi Mola, geçtiğimiz günlerde Hatay’daki yangınlara dair attığı bir twitter mesajı yüzünden sıkıntı mı yaşıyor?
Bu soruyu gündeme taşıyan isim, Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Melih Aşık oldu.
-BİR TWEET!-
Aşık, Sanatçı Ezgi Mola’nın, bir takım endişelerini paylaştığı sosyal medya mesajı ardından aldığı tepkileri köşesine taşırken, şu çarpıcı detaylara yer verdi:
“Ezgi Mola, TRT ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde başrol oynuyormuş. Hatay’daki yangın üzerine bir tweet atmış ve şöyle demiş… -Bakalım, yeniden ağaçlar dikilip Hatay’daki yaralar onarılmaya çalışılacak mı, yoksa rant alanı mı olacak? ‘Ne olacak, zaten yandı! Boş orası! Villa olsun, otel olsun!’ diyen bir kara cahil güruh görmeyiz umarım! Bakalım, kaç ağaç dikilecek?-
Bu mail üzerine, Ezgi Mola, devlet düşmanı ilan edilmiş. TRT’deki diziden atılması önerilmiş. Sosyal medyada lince uğramış.”
-ANLAMI AÇIK!-
Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Melih Aşık, Sanatçı Ezgi Mola’nın paylaştığı mesajın anlamının, tartışmaya yer vermeyecek ölçüde açık olduğunu söyledi ve yazısını da şu tespitle noktaladı:
“Mesajın anlamı açık… Ezgi Hanım, ‘Hatay’daki alana yeniden ağaçlar dikilsin, otel motel dikilmesin’, diyor. Bugüne dek yangın alanlarına otel motel dikilmemiş olsa, bu uyarı gereksiz görülebilirdi. Ama Bodrum’da ve benzeri yerlerde otel dikmek için orman yakılmıyor mu? Yangınların bir sebebi de bu göz yumma değil mi?”
-DESTEK-
Konuyu takip eden Antakya Gazetesi okurlarının paylaşımı da Ezgi Mola yönünde oldu.
H.Ç. >> Açıkçası, kaç hektar alan yandı, bilmiyorum. Ama paylaşılan fotoğraflar yüreğimi dağladı. Toprak kaybettikçe, hepimiz kaybediyoruz. Ezgi Mola’nın hassasiyeti de bundan. Korkumuz ortak. Yaşanmadı mı söyledikleri? Yok mu örnekleri?
U.M. >> Her yangın sonrası, bu alanların ranta teslim edilmeyeceği söylenir. Biz de inanırız! Çünkü inanmak isteriz. Ama içimizde bir ses, ‘hadi canım sen de…’ der! Demez mi? Ben diyorum, açık açık! Dilerim o ses değil, bu kent kazanır, toprak yeniden ağacıyla buluşur, buluşturulur. Sanatçı duyarlılığı adına kendisine teşekkür etmek lazım aslında. Ama dokuz köy hikayesi!
B.L. >> Dizisini çok keyifle izliyorum, oyunculuğuna ise hayranım. Ona, bu söyledikleri için kızmak, gerçekle ne kadar uzak kaldığımızın da karşılığı galiba. Sevgili Ezgi suçlamamış ki… ‘Olmasın’, demiş! ‘Bu ihtimalleri devre dışı bırakalım’, demiş! Yüreği ile dokunmuş yanan alanlara ve sevgiyle de dile getirmiş. Buna kızanlar neyin davasındalar, merak ediyorum. Aslında tahmin ediyorum!
Y.Ç. >> Sosyal medya, asosyal toplumsal kimliğimizin patlama yeri haline geldi. Seviyorsak, tam seviyoruz. Sevmiyorsak da, gömüyoruz. Ezgi Mola’ya yapılan da bu. Söylediklerini ben de soruyor ve tekrar ediyorum, ki emin olun binlercemiz de soruyor ve tekrar ediyor, ama sessizce! Cesur bir Sanatçı ve bu konuyu bence sonuna kadar da takip etsin. Seni seviyoruz Ezgi Mola… Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ